Kibice ostrzegają Tuska przed terrorem

„Polacy mają w sobie instynkt wolności.

„Polacy mają w sobie instynkt wolności. W Polsce nie można rządzić terrorem” – transparent z tym cytatem z Józefa Piłsudskiego dedykowanym Donaldowi Tuskowi wywiesili kibice Ruchu Radzionków w czasie meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Ochrona próbowała go im skonfiskować, jednak nieskutecznie.

Ekstraklasa piłkarska zakończyła rozgrywki, jednak protesty kibiców w całej Polsce trwają, nie tylko w tych miastach, gdzie grają drużyny niższych klas rozgrywkowych. I nie tylko w Polsce – solidarność z polskimi kibicami okazują kibice z wielu krajów.

Podczas meczu Ruch Radzionków-Podbeskidzie Bielsko-Biała fani Ruchu protestowali przez 80 minut, a doping rozpoczęli dopiero w końcówce. Na płocie zawisł transparent z cytatem z Józefa Piłsudskiego: „Polacy mają w sobie instynkt wolności. W Polsce nie można rządzić terrorem”. Próbowała zerwać go ochrona, jednak nieskutecznie. Wbrew bezprawnym zakazom mecz obejrzeli także kibice z Bielska. Wpuścili ich na swój sektor fani z Radzionkowa.

W czasie meczu Sandecja Nowy Sącz-KSZO Ostrowiec Świętokrzyski kibice wywiesili transparenty: „Chcecie naprawiać kibiców, zacznijcie od siebie!” oraz „Żaden polityk nie sprosta tej regule, najpierw dać coś z siebie, potem zgarnąć całą pulę!”.

W Zielonej Górze kibice tamtejszej Lechii wywiesili transparent „Liberta per gli ultras” („Wolność dla ultrasów”). „Delegat, który z językami obcymi radzi sobie raczej średnio, nakazał zdjąć płótno” – czytamy w serwisie Legionisci.com.

Do Sokołowa Podlaskiego wybrali się kibice Victorii Kałuszyn, którzy wywiesili zakazany transparent „Niespełnione rządu obietnice - temat zastępczy kibice”.

Przypomnijmy, że kibice koszykarzy Partizana Belgrad świętowali zdobycie mistrzostwa kraju z transparentem: „Support for Polish fans. Donald Tusk Fuck Off!”. Partizan zapewnił sobie 10 z rzędu tytuł mistrza Serbii. Trzecie, decydujące spotkanie obejrzał komplet widzów. Jak podaje serwis Legionisci.com, race w hali zapłonęły dopiero pod koniec spotkania, ale przez cały mecz wisiał transparent skierowany do premiera Tuska. Po meczu fani Partizana wbiegli na parkiet, by razem z zawodnikami cieszyć się z kolejnego mistrzostwa, a w hali odpalono race. Nikt z tego powodu nie został ukarany.

Osobom zainteresowanym tematyką kibicowską polecamy miesięcznik „Nowe Państwo”, którego najnowszy numer obecnie dostępny w kioskach poświęcony jest kibicom i napisany przez samych kibiców, zarówno aktywnych, jak i „pikników”. To zbiór publicystyki kibolskiej, jakiego jeszcze w polskiej prasie nie było. Odtrutka na propagandę „Gazety Wyborczej”, nagonkę rządu Tuska i bełkot telewizyjnych celebrytów.

Więcej informacji tutaj

 

 Źródło:

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo