Kibice z Lubina nękani przez policję

„Dzisiaj w Lubinie doszło do ogromnej ilości wezwań kibiców na komendę w charakterze świadka w trybie natychmiastowym.

„Dzisiaj w Lubinie doszło do ogromnej ilości wezwań kibiców na komendę w charakterze świadka w trybie natychmiastowym. Jest to kolejna odsłona populistycznej kampanii rządu Donalda Tuska” – czytamy na stronie kibiców Zagłębia Lubin Orange City Boys ’03.

„Przyjście do domu i przy mojej żonie mówienie, że mam 10 minut żeby z nimi pojechać na komendę w roli świadka. To jest normalne?” – pyta na forum kibiców Zagłębia na internetowym forum.

„Ze względu na toczące się postępowanie w sprawie, nie możemy przedstawić przebiegu przesłuchań, choć wg nas niektóre pytania były wręcz absurdalne” – piszą w wydanym wczoraj oficjalnym oświadczeniu kibice Zagłębia. I apelują: „W związku z tym, że mogą się pojawić kolejne wezwania, wszystkich kibiców Zagłębia prosimy o cierpliwość i zachowanie spokoju. Pełnomocnik Stowarzyszenia jest w kontakcie z komendą oraz ze Stowarzyszeniem i podejmuje działania, by minimalizować wszelkie potencjalne negatywne skutki tego procederu. Jednocześnie pragniemy uświadomić kibiców, że policja została poproszona o dostarczenie każdej wzywanej osobie wersji pisemnej wezwania do stawiennictwa w charakterze świadka”.

Przypomnijmy, że przed jednym z ostatnich meczów policja skonfiskowała kibicom Zagłębia Lubin transparent „Trybuna zamknięta na wniosek Donalda Tuska”. Podczas innego kibice z Lubina zorganizowali oprawę „gówno prawda”, parodiującą okładkę „Gazety Wyborczej” z olbrzymim tytułem „Kibole odpalają race”.


Osobom zainteresowanym tematyką kibicowską polecamy miesięcznik „Nowe Państwo”, którego najnowszy numer obecnie dostępny we kioskach poświęcony jest kibicom i napisany przez samych kibiców, zarówno aktywnych, jak i „pikników”. To zbiór publicystyki kibolskiej, jakiego jeszcze w polskiej prasie nie było. Odtrutka na propagandę „Gazety Wyborczej”, nagonkę rządu Tuska i bełkot telewizyjnych celebrytów.

Więcej informacji TUTAJ


 Źródło:

 

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo