Z OSTATNIEJ CHWILI

Minister finansów Magdalena Rzeczkowska podpisała rozporządzenie przedłużające utrzymanie „zerowej” stawki VAT na żywność • • •

Przesłuchają Komorowskiego i Bondaryka?

Dziś rozpoczyna się proces dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego, który został oskarżony o płatną protekcję przy weryfikacji byłego oficera WSI.

Dziś rozpoczyna się proces dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego, który został oskarżony o płatną protekcję przy weryfikacji byłego oficera WSI. Na liście świadków znajdują się najprawdopodobniej m.in. Bronisław Komorowski, Krzysztof Bondaryk i Antoni Macierewicz.

Jak wynika z informacji TVP Info wezwanie prezydenta Komorowskiego w charakterze świadka jest już niemal pewne. Był on już dwukrotnie przesłuchiwany jako Marszałek Sejmu, jednak wiadomo, że kolejnego przesłuchania będzie Komorowskiego będzie domagał się Wojciech Sumliński.

– Nie wyobrażam sobie innej sytuacji. To od wizyty panów Leszka T. i Aleksandra L. u ówczesnego Marszałka Sejmu zaczęła się ta cała sprawa. Pan prezydent jest ważnym świadkiem i będziemy wnosić o jego przesłuchanie – tłumaczy Wojciech Sumliński.


Według Sumlińskiego proces powinien odbywać się przy otwartych drzwiach, ponieważ jego zdaniem gwarantuje to pokazanie pewnych mechanizmów i działań, dzięki którym dziennikarz będzie mógł dowieść swojej niewinności.

Poza prezydentem Komorowskim na liście świadków znajdą się także m.in. Paweł Graś (ówczesny koordynator służb specjalnych), Krzysztof Bondaryk (szef ABW), Antoni Macierewicz, a także znani dziennikarze oraz wysocy rangą byli oficerowie WSI.

 

 Źródło:

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo