Debiut 2011: Anielsi

  

Koncert Debiutów 2011 na Festiwalu Chrześcijańskie Granie zakończony. Nagrodę jury zdobył zespół Anielsi, a nagrodę publiczności zespół Love story. Patronat medialny nad koncertem  objęła „Gazeta Polska” i portal Niezależna.pl.

Wszystkie zespoły prezentowały bardzo wysoki poziom, a Jury miało ciężkie zadanie, aby wyłonić zwycięzcę. Jurorzy po każdym występie starali się przekazać uczestnikom cenne rady i wskazówki pomocne w osiągnięciu sukcesu na scenie muzycznej. Nie obyło się bez licznych pochwał, ale pojawiały się też ostrzejsze uwagi i sugestie, które zespoły przyjmowały jednak z podniesionym czołem.

Nagrody w konkursie DEBIUTY 2011 dla zwycięskiego zespołu:

Anielsi - dwumiesięczna opieka public relations przez firmę Enter PR www.enterpr.pl dla zespołu wybranego przez Jury.
Love Story - 1000 zł. – nagroda publiczności została ufundowana przez Michała Kondrata – radnego Żoliborza


ZESPOŁY - DEBIUTY 2011:

Anielsi – zespół powstał w 2009 roku w Lubaczowie. Laureat Festiwali m.in. Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej "Maranatha", II Ogólnopolski Festiwalu Psalmów Nowoodkrytych "dawid.fm". Zespół występował jako support m.in. Przed Chili My czy FPS.W grudniu 2010 roku zespół wydał EPkę pt. "Ba 6,6"

Pora Wiatru - zespół powstał na przełomie w 2008 roku. Wywodzi się z chrześcijańskiego nurtu muzycznego, czego wyraz dał poprzez wydanie pierwszego albumu pt: "Pejzaż zbawienia". Muzyka, jaką wykonuje, to akustyczny rock, z domieszką poezji śpiewanej, bluesa i folku. W maju 2009 r. zespół zdobył Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Dziedzictwa Jana Pawła II w Kraśniku.W lutym 2011 r. zespół zakończył nagrywanie drugiego, "pełnometrażowego" albumu, który ukaże się niebawem.

Love Story - Pierwszy koncert zespołu odbył się w lutym 2007 roku w Raciborzu. Przez następne 2 lata zespół działał i koncertował w wielu miastach i miasteczkach. Pod koniec 2009 r. Love Story nagrywa pierwszą studyjną płytę zespołu pt. Talitha Kum. Już kilka dni po wpuszczeniu krążka w tzw. obieg, został on okrzyknięty Debiutem Roku przez Listę Przebojów Muzyczne Dary Darka Ciszewskiego i Janusza "Yaniny" Iwańskiego. W ciągu trzech miesięcy od premiery płyty zespół sprzedał ponad 1000 egz. 30 kwietnia zespół zdobył nagrodę Złote Gongi 2010 w kategorii Debiut roku.

Surr – Exit – zespół powstał w 2008 roku. Surr- Exit to grupa 30 wokalistów i instrumentalistów wykonujących muzykę uwielbienia – zarówno covery, jak i autorskie utwory. Zespół o swojej muzyce pisze: Muzyka na żywo. Absolutnie energiczny, inteligentny pop-rock z elementami funky, muzyki etnicznej, a także chill-out`u. Podstawą do aranżacji utworów jest rytm, który ma na celu rozbujać każdego odbiorcę. Wpadające w ucho, melodyczne brzmienie, zaśpiewane z mocą i wiarą, niosące ze sobą ducha optymizmu.JURY koncertu DEBIUTY 2011:

Damian Wilczyński (Radio Warszawa) i Dawid Kowalewski – twórcy audycji muzycznej Dźwięki Duszy w Radiu Wnet.

Piotr Łuczuk – dziennikarz muzyczny,twórca Niezależnej Listy Przebojów w portalu Niezalezna.pl

Szymon Chalimoniuk – gitarzysta zespołu Porozumienie i menager.

Organizatorzy: Dobre Miejsce, Fundacja Dobra Kultura, Sklep Chrześcijańskie Granie,KSM.

Patroni Medialni: Radio Warszawa, Muzyczne Dary - lista Przebojów Muzyki Chrześcijan,Bosko.pl,TanRadio,KMDM, Gość Niedzielny, Wiara.pl, Muzykadladucha.pl, Fronda.pl, Gospelbox, Opoka.org.pl, InGod.pl, Gazeta Polska, Niezalezna.pl
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Okrzyki "Narodowa Hajnówka" faszystowskie? Sąd uznał absurdalne argumenty Bodnara

Adam Bodnar / fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Prokuratura będzie musiała podjąć umorzone dochodzenie w sprawie m.in. propagowania rasizmu i faszystowskiego ustroju państwa podczas tegorocznego Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Hajnówce – uznał tamtejszy sąd, uwzględniając zażalenie Rzecznika Praw Obywatelskich.

Jednocześnie sąd odroczył na 7 dni pisemne uzasadnienie swego postanowienia.

III Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych przeszedł ulicami Hajnówki (podlaskie) pod koniec lutego. Organizowany przez środowiska narodowe, m.in. przez ONR, od pierwszej edycji wzbudza emocje, ponieważ upamiętnia m.in. kpt. Romualda Rajsa "Burego", którego oddział niepodległościowego podziemia spacyfikował zimą 1946 r. kilka wsi z okolic Bielska Podlaskiego, zamieszkanych przez prawosławną ludność białoruską.

Pobliska Hajnówka w dużej części zamieszkana jest właśnie przez mniejszość białoruską. W ubiegłym roku władze miasta chciały marszu prawnie zakazać, ostatecznie sąd uchylił zakaz.

Po tegorocznej edycji, zawiadomienie dotyczące bezczynności policji, która miała nie reagować na faszystowskie symbole i okrzyki w trakcie marszu, złożył podlaski poseł Nowoczesnej Krzysztof Truskolaski. Zgłoszenie, dotyczące m.in. możliwości popełnienia przestępstwa publicznego propagowania faszystowskiego ustroju państwa, znieważenia mieszkających w Hajnówce osób wyznania prawosławnego przez gloryfikowanie "Burego" oraz pochwalanie jego przestępstw, skierował z kolei Rzecznik Praw Obywatelskich.

Oba te wątki Prokuratura Rejonowa w Białymstoku umorzyła, uznając, że czyny, o których była mowa, nie zawierały znamion czynu zabronionego. W pierwszym wątku (braku działań policji) postanowienie jest już prawomocne. W związku z drugim rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar złożył w październiku zażalenie, które dzisiaj sąd w Hajnówce uwzględnił i uznał, że należy sprawę zwrócić prokuraturze do prowadzenia dalszego postępowania.

W zażaleniu rzecznik podnosił, że w ocenie dowodów były błędy, analiza zebranych w sprawie materiałów... była wybiórcza i nie uwzględniała kontekstu całego wydarzenia, np. miejsca organizacji marszu. - Postanowienie o umorzeniu pomija fakt, że wznoszenie okrzyków o skrajnie nacjonalistycznym charakterze (np. "Narodowa Hajnówka") w miejscowości zamieszkałej przez osoby utożsamiające się m.in. z narodowością białoruską czy ukraińską ma wyjątkowo wrogi wydźwięk wobec przedstawicieli mniejszości narodowych – argumentował Adam Bodnar.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl