Debiut 2011: Anielsi

  

Koncert Debiutów 2011 na Festiwalu Chrześcijańskie Granie zakończony. Nagrodę jury zdobył zespół Anielsi, a nagrodę publiczności zespół Love story. Patronat medialny nad koncertem  objęła „Gazeta Polska” i portal Niezależna.pl.

Wszystkie zespoły prezentowały bardzo wysoki poziom, a Jury miało ciężkie zadanie, aby wyłonić zwycięzcę. Jurorzy po każdym występie starali się przekazać uczestnikom cenne rady i wskazówki pomocne w osiągnięciu sukcesu na scenie muzycznej. Nie obyło się bez licznych pochwał, ale pojawiały się też ostrzejsze uwagi i sugestie, które zespoły przyjmowały jednak z podniesionym czołem.

Nagrody w konkursie DEBIUTY 2011 dla zwycięskiego zespołu:

Anielsi - dwumiesięczna opieka public relations przez firmę Enter PR www.enterpr.pl dla zespołu wybranego przez Jury.
Love Story - 1000 zł. – nagroda publiczności została ufundowana przez Michała Kondrata – radnego Żoliborza


ZESPOŁY - DEBIUTY 2011:

Anielsi – zespół powstał w 2009 roku w Lubaczowie. Laureat Festiwali m.in. Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej "Maranatha", II Ogólnopolski Festiwalu Psalmów Nowoodkrytych "dawid.fm". Zespół występował jako support m.in. Przed Chili My czy FPS.W grudniu 2010 roku zespół wydał EPkę pt. "Ba 6,6"

Pora Wiatru - zespół powstał na przełomie w 2008 roku. Wywodzi się z chrześcijańskiego nurtu muzycznego, czego wyraz dał poprzez wydanie pierwszego albumu pt: "Pejzaż zbawienia". Muzyka, jaką wykonuje, to akustyczny rock, z domieszką poezji śpiewanej, bluesa i folku. W maju 2009 r. zespół zdobył Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Dziedzictwa Jana Pawła II w Kraśniku.W lutym 2011 r. zespół zakończył nagrywanie drugiego, "pełnometrażowego" albumu, który ukaże się niebawem.

Love Story - Pierwszy koncert zespołu odbył się w lutym 2007 roku w Raciborzu. Przez następne 2 lata zespół działał i koncertował w wielu miastach i miasteczkach. Pod koniec 2009 r. Love Story nagrywa pierwszą studyjną płytę zespołu pt. Talitha Kum. Już kilka dni po wpuszczeniu krążka w tzw. obieg, został on okrzyknięty Debiutem Roku przez Listę Przebojów Muzyczne Dary Darka Ciszewskiego i Janusza "Yaniny" Iwańskiego. W ciągu trzech miesięcy od premiery płyty zespół sprzedał ponad 1000 egz. 30 kwietnia zespół zdobył nagrodę Złote Gongi 2010 w kategorii Debiut roku.

Surr – Exit – zespół powstał w 2008 roku. Surr- Exit to grupa 30 wokalistów i instrumentalistów wykonujących muzykę uwielbienia – zarówno covery, jak i autorskie utwory. Zespół o swojej muzyce pisze: Muzyka na żywo. Absolutnie energiczny, inteligentny pop-rock z elementami funky, muzyki etnicznej, a także chill-out`u. Podstawą do aranżacji utworów jest rytm, który ma na celu rozbujać każdego odbiorcę. Wpadające w ucho, melodyczne brzmienie, zaśpiewane z mocą i wiarą, niosące ze sobą ducha optymizmu.JURY koncertu DEBIUTY 2011:

Damian Wilczyński (Radio Warszawa) i Dawid Kowalewski – twórcy audycji muzycznej Dźwięki Duszy w Radiu Wnet.

Piotr Łuczuk – dziennikarz muzyczny,twórca Niezależnej Listy Przebojów w portalu Niezalezna.pl

Szymon Chalimoniuk – gitarzysta zespołu Porozumienie i menager.

Organizatorzy: Dobre Miejsce, Fundacja Dobra Kultura, Sklep Chrześcijańskie Granie,KSM.

Patroni Medialni: Radio Warszawa, Muzyczne Dary - lista Przebojów Muzyki Chrześcijan,Bosko.pl,TanRadio,KMDM, Gość Niedzielny, Wiara.pl, Muzykadladucha.pl, Fronda.pl, Gospelbox, Opoka.org.pl, InGod.pl, Gazeta Polska, Niezalezna.pl
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Na Śląsku spada poziom rzek

/ Alicja

  

W sobotę rano poziom rzek na terenie woj. śląskiego opadał, spadało też zagrożenie powodziowe. Na południu regionu odwołano już większość alarmów przeciwpowodziowych; prognozy pogody nie sygnalizowały kolejnych większych opadów.

Jak przekazano w sobotnim porannym raporcie Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, na rzekach woj. śląskiego w sobotę rano stan alarmowy przekroczony był na pięciu stacjach pomiarowych, a stan ostrzegawczy - na ośmiu.

Stan alarmowy przekroczony był na Wiśle w Goczałkowicach o 3 cm (413 cm) i Bieruniu Nowym o 52 cm (382 cm), Iłownicy w Czechowicach-Dziedzicach o 46 cm (446 cm) oraz na Pszczynce w Mizerowie-Borkach o 1 cm (251 cm) i Brynicy w Brynicy o 42 cm (242 cm). Wszędzie utrzymywała się tendencja spadkowa lub stabilna.

Poziomy ostrzegawcze rano były przekroczone m.in. na Odrze w Chałupkach, Krzyżanowicach i Raciborzu-Miedoni, na Wiśle Skoczowie, na Białej w Czechowicach-Bestwinie, na Sole w Czechowicach-Dziedzicach, na Gostyni w Bojszowiach czy na Przemszy w Przeczycach.

W ostatniej dobie odwołano alarmy przeciwpowodziowe obowiązujące w Bielsku-Białej, powiatach cieszyńskim, bieruńsko-lędzińskim i pszczyńskim oraz gminach Jeleśnia, Świnna i Ślemień. Nadal obowiązywały alarmy w powiecie bielskim i gminie Rajcza.

Nadal obowiązywały pogotowia przeciwpowodziowe w Bielsku-Białej, powiatach cieszyńskim, żywieckim, bieruńsko-lędzińskim oraz na terenie sołectw Ruda i Turze w pobliżu Kuźni Raciborskiej.

W czwartek po południu wójt Wilkowic zarządził ewakuację 30 budynków mieszkalnych poniżej zapory na potoku Wilkówka (przy ul. Żywieckiej) – wobec zagrożenia przerwania zapory z uwagi na wady konstrukcyjne. Ewakuowano 85 osób, mieszkańcy trzech budynków zdecydowali się pozostać w domostwach i nie zgodzili się na ewakuację.

W sobotę służby wojewody przekazały, że sytuacja na zbiorniku w Wilkowicach stopniowo stabilizowała się, nie wymagając wsparcia Państwowej Straży Pożarnej. Zbiornik opróżniał się grawitacyjnie - w tempie zgodnym z wymaganiami instrukcji gospodarowania wodą na obiekcie hydrotechnicznym, nie więcej niż 20 cm na dobę.

Wody Polskie prewencyjnie zadysponowały do Wilkowic agregat pompowy wysokiej wydajności, który ma zostać włączony w przypadku stanów zagrożenia hydrometeorologicznego dla obiektu. Stan obiektu jest stale nadzorowany; sobotnie prognozy pogody – z ew. znikomym deszczem - były dla zbiornika korzystne. Ewentualny opad, jaki mógłby wystąpić, jest znikomy.

„Niezależnie wciąż istnieje zagrożenie bezpieczeństwa budowli hydrotechnicznej, a co się z tym wiąże również zagrożone jest bezpieczeństwo ludzi i mienia. W przypadku utrzymywania się obecnego tempa opróżnienia zbiornika, przewiduje się ewentualną możliwość powrotu ewakuowanych mieszkańców do swoich domów”

- napisano w informacji WCZK.

Ogółem w związku z opadami i silnym wiatrem od środy do piątkowego poranka Państwowa Straż Pożarna odnotowała w woj. śląskim 940 interwencje (m.in. w powiatach bielskim – 421, cieszyńskim – 192, żywieckim – 114), dotyczące m.in. podtopień budynków i dróg oraz wiatrołomów.

Przez cały piątek w związku z warunkami atmosferycznymi PSP interweniowała ogółem 160 razy:107 w związku z pompowaniem wody, 20 wobec skutków silnego wiatru i 33 razy - udrażniając przepusty, sprawdzając stany rzek czy wykonując inne prace zabezpieczeniowe. W sobotę wszystkie te działania były już zakończone.

Służby kryzysowe wojewody śląskiego przekazały w sobotę rano, że w regionie wszystkie drogi krajowe i autostrady były przejezdne. Kolej i lotnisko Katowice w Pyrzowicach działały bez zakłóceń. Również Tauron nie zgłaszał utrudnień w przesyle energii elektrycznej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl