Debiut 2011: Anielsi

Koncert Debiutów 2011 na Festiwalu Chrześcijańskie Granie zakończony. Nagrodę jury zdobył zespół Anielsi, a nagrodę publiczności zespół Love story.

Koncert Debiutów 2011 na Festiwalu Chrześcijańskie Granie zakończony. Nagrodę jury zdobył zespół Anielsi, a nagrodę publiczności zespół Love story. Patronat medialny nad koncertem  objęła „Gazeta Polska” i portal Niezależna.pl.

Wszystkie zespoły prezentowały bardzo wysoki poziom, a Jury miało ciężkie zadanie, aby wyłonić zwycięzcę. Jurorzy po każdym występie starali się przekazać uczestnikom cenne rady i wskazówki pomocne w osiągnięciu sukcesu na scenie muzycznej. Nie obyło się bez licznych pochwał, ale pojawiały się też ostrzejsze uwagi i sugestie, które zespoły przyjmowały jednak z podniesionym czołem.

Nagrody w konkursie DEBIUTY 2011 dla zwycięskiego zespołu:

Anielsi - dwumiesięczna opieka public relations przez firmę Enter PR www.enterpr.pl dla zespołu wybranego przez Jury.
Love Story - 1000 zł. – nagroda publiczności została ufundowana przez Michała Kondrata – radnego Żoliborza


ZESPOŁY - DEBIUTY 2011:

Anielsi – zespół powstał w 2009 roku w Lubaczowie. Laureat Festiwali m.in. Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej "Maranatha", II Ogólnopolski Festiwalu Psalmów Nowoodkrytych "dawid.fm". Zespół występował jako support m.in. Przed Chili My czy FPS.W grudniu 2010 roku zespół wydał EPkę pt. "Ba 6,6"

Pora Wiatru - zespół powstał na przełomie w 2008 roku. Wywodzi się z chrześcijańskiego nurtu muzycznego, czego wyraz dał poprzez wydanie pierwszego albumu pt: "Pejzaż zbawienia". Muzyka, jaką wykonuje, to akustyczny rock, z domieszką poezji śpiewanej, bluesa i folku. W maju 2009 r. zespół zdobył Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Dziedzictwa Jana Pawła II w Kraśniku.W lutym 2011 r. zespół zakończył nagrywanie drugiego, "pełnometrażowego" albumu, który ukaże się niebawem.

Love Story - Pierwszy koncert zespołu odbył się w lutym 2007 roku w Raciborzu. Przez następne 2 lata zespół działał i koncertował w wielu miastach i miasteczkach. Pod koniec 2009 r. Love Story nagrywa pierwszą studyjną płytę zespołu pt. Talitha Kum. Już kilka dni po wpuszczeniu krążka w tzw. obieg, został on okrzyknięty Debiutem Roku przez Listę Przebojów Muzyczne Dary Darka Ciszewskiego i Janusza "Yaniny" Iwańskiego. W ciągu trzech miesięcy od premiery płyty zespół sprzedał ponad 1000 egz. 30 kwietnia zespół zdobył nagrodę Złote Gongi 2010 w kategorii Debiut roku.

Surr – Exit – zespół powstał w 2008 roku. Surr- Exit to grupa 30 wokalistów i instrumentalistów wykonujących muzykę uwielbienia – zarówno covery, jak i autorskie utwory. Zespół o swojej muzyce pisze: Muzyka na żywo. Absolutnie energiczny, inteligentny pop-rock z elementami funky, muzyki etnicznej, a także chill-out`u. Podstawą do aranżacji utworów jest rytm, który ma na celu rozbujać każdego odbiorcę. Wpadające w ucho, melodyczne brzmienie, zaśpiewane z mocą i wiarą, niosące ze sobą ducha optymizmu.JURY koncertu DEBIUTY 2011:

Damian Wilczyński (Radio Warszawa) i Dawid Kowalewski – twórcy audycji muzycznej Dźwięki Duszy w Radiu Wnet.

Piotr Łuczuk – dziennikarz muzyczny,twórca Niezależnej Listy Przebojów w portalu Niezalezna.pl

Szymon Chalimoniuk – gitarzysta zespołu Porozumienie i menager.

Organizatorzy: Dobre Miejsce, Fundacja Dobra Kultura, Sklep Chrześcijańskie Granie,KSM.

Patroni Medialni: Radio Warszawa, Muzyczne Dary - lista Przebojów Muzyki Chrześcijan,Bosko.pl,TanRadio,KMDM, Gość Niedzielny, Wiara.pl, Muzykadladucha.pl, Fronda.pl, Gospelbox, Opoka.org.pl, InGod.pl, Gazeta Polska, Niezalezna.pl

 

 Źródło:

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo