Aż do drugiego lipca na stadionie Polonii odbywać się będą mecze w ramach Turnieju Piłkarskiego o Puchar Pamięci Małego Powstańca. W zawodach weźmie udział dziesięć zespołów z roczników 2006/07.

Turniej przy Konwiktorskiej to wyraz hołdu dla dzieci, które walczyły i ginęły w Powstaniu Warszawskim. W tym roku zagra w nim pięć drużyn z Polski i tyle samo z zagranicy, a do stolicy przyjadą m.in. Fortuna Dusseldorf, angielski klub 303 Polish Soccer Club Northampton czy Karpaty Lwów. Polskę reprezentować będą dwie warszawskie ekipy - Polonia i WBS Warszawa - a także Akademia Mistrzów Cracovia, KS Sokół Serock i KS Soccer Słupno. 

Mecze będą rozgrywane w grupach systemem każdy z każdym, a zwycięzcy zagrają w finale, który odbędzie się w środę o godzinie 11:00. Młodzież, która przyjedzie do Warszawy, weźmie udział nie tylko w zajęciach sportowych, lecz także historyczno-edukacyjnych, mających na celu promocję stolicy i jej bohaterskiej przeszłości. Pod pomnikiem Małego Powstańca uczestnicy turnieju oddadzą hołd dzieciom poległym w czasie II wojny światowej, a 1 sierpnia wezmą udział w Pikniku Powstańczym.