Startuje Off Festival - flagowy projekt Artura Rojka. Kto w tym roku zagra w Katowicach?

Muzyka alternatywna i liczne wydarzenia artystyczne wypełnią program Off Festivalu, który potrwa od piątku do niedzieli w Katowicach.

mat.pras.
Muzyka alternatywna i liczne wydarzenia artystyczne wypełnią program Off Festivalu, który potrwa od piątku do niedzieli w Katowicach. To jedna z najważniejszych muzycznych letnich imprez w Polsce. Wśród artystów, którzy wystąpią w tym roku w Dolinie Trzech Stawów, są m.in. PJ Harvey, Swans, Talib Kweli, Łoskot, Mitch&Mitch oraz Artur Rojek – pomysłodawca i dyrektor artystyczny festiwalu.

Jak informują organizatorzy, w tym roku koncertom towarzyszy wyjątkowo bogaty program wydarzeń. Już na czwartek zaplanowano StartOFF, czyli wydarzenia otwarcia festiwalu, podczas którego w klubie zlokalizowanym w budynkach katowickiej Fabryki Porcelany wystąpią uznani producenci tanecznych gatunków muzyki.

W ramach projektu realizowanego wspólnie przez festiwal i Muzeum Śląskie w różnych punktach Katowic pojawią się też plakaty przygotowane przez międzynarodową grupę ponad 30 artystów i kolektywów. Ich dzieła zawisną w katowickich witrynach sklepowych, na płotach, w warsztatach samochodowych, poczekalniach, szkolnych korytarzach, prywatnych mieszkaniach, ogródkach działkowych, na parkingach, w urzędach miejskich, bibliotekach, pustostanach itd. Organizatorzy chcą w ten sposób zakwestionować dwa podstawowe wyznaczniki tego, co artystyczne - unikatowość oraz autorskość.

Off Festival odbywa się corocznie od 2006 r. Zanim zapadła decyzja o przeniesieniu imprezy do Katowic, do 2009 r. festiwal odbywał się w Mysłowicach.

 Źródło: PAP

 

#off #festival #harvey #rojek #swans #Katowice #myslovitz

MJ
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo