​Rogozin świadomie chciał naruszyć sankcje

  

Wicepremier Rosji Dmitrij Rogozin celowo wybrał lot przez rumuńską przestrzeń powietrzną, choć wiedział, że nie zostanie do niej wpuszczony, skoro jest na liście osób objętych sankcjami UE - oświadczył dziś szef MSZ Rumunii Teodor-Viorel Meleșcanu.

- Moim zdaniem było to świadome działanie obliczone na stworzenie problemów (w stosunkach) między Rumunią a Rosją - powiedział szef rumuńskiej dyplomacji w wywiadzie telewizyjnym.

W piątek samolot, którym komercyjnym lotem rosyjska delegacja z Rogozinem na czele leciała z Moskwy do stolicy Mołdawii Kiszyniowa, musiał zawrócić na granicy rumuńsko-węgierskiej i z powodu kończącego się paliwa ostatecznie lądował w Mińsku, po tym gdy na przelot maszyny nad swoim terytorium nie zgodziła się najpierw Rumunia, a następnie podobno Węgry. Rogozin miał się spotkać w Kiszyniowie z prezydentem Mołdawii i liderem separatystycznego mołdawskiego regionu Naddniestrza.

Rumuńskie MSZ potwierdziło w sobotę odmowę przelotu, argumentując, że na pokładzie samolotu znajdował się pasażer z listy osób objętych unijnymi sankcjami. Rogozin, przedstawiciel rosyjskiego prezydenta Władimira Putina ds. Naddniestrza, znajduje się na tej liście w związku z rolą Rosji w konflikcie na Ukrainie.

Władze w Moskwie określiły incydent jako „świadomą prowokację” i „ordynarne antyrosyjskie posunięcie na granicy chuligaństwa międzynarodowego”, żądając od Bukaresztu oficjalnych wyjaśnień. Rogozin w rosyjskiej telewizji ogłosił, że przygotowywane są sankcje wobec osób, które zdecydowały o zakazie przelotu.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zajęto podróbki wartości 10 mln zł

Zdjęcie ilustracyjne / .antyterroryzm.gov.pl

  

Około 10 mln zł wyniosła szacunkowa wartość podróbek zajętych przez mazowieckich funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej we współpracy z wołomińską Komendą Powiatową Policji - poinformowała dziś Izba Administracji Skarbowej w Warszawie.

Jak podano, funkcjonariusze zlokalizowali na terenie prywatnych posesji pomieszczenia, w których przechowywano hurtowe ilości podrobionych perfum, odzieży, obuwia, galanterii i biżuterii. W powiecie piaseczyńskim mundurowi skontrolowali zabudowania gospodarcze, gdzie w budynkach garażowych ujawnili 11 tys. sztuk zegarków, odzieży, tekstyliów oraz obuwia. Wartość rynkowa towaru wynosi blisko 6,5 mln złotych.

"W tej sprawie zatrzymano 40-letniego obywatela Ukrainy. Kilka dni później kolejne działania prowadzone przez funkcjonariuszy w powiecie grójeckim doprowadziły do zatrzymania na gorącym uczynku 20-letniego obywatela Armenii. Mężczyzna pakował do kartonów perfumy z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi. W tym przypadku mundurowi zabezpieczyli ponad 22 tys. flakonów perfum o różnej pojemności. Część nielegalnego towaru była już spakowana w samochodzie dostawczym, gotowa do rozdystrybuowania wśród potencjalnych nabywców"

- napisano w komunikacie IAS.

Poinformowano, że w tym przypadku szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru wynosi ponad 3,5 mln złotych. Dodatkowo w trakcie przeszukania zabezpieczono, na poczet przyszłych kar, gotówkę w wysokości 57,5 tys. zł.

Zgodnie z komunikatem, zatrzymanym mężczyznom przedstawiono zarzuty wprowadzania do obrotu towaru z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Czyn ten jest zagrożony karą pozbawienia wolności do 5 lat. Nielegalny towar został zabezpieczony przez funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego, który prowadzi postępowanie w obu sprawach.

Izba przypomina, że w ubiegłym roku IAS w Warszawie ujawniła ponad 300 tysięcy podrobionych butów, kosmetyków i odzieży o wartości ponad 80 mln złotych.

„Sprzedaż podrobionych towarów narusza nie tylko prawa konsumentów. Mamy tutaj do czynienia także z prawem własności intelektualnej producentów, dlatego działania mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej mają na celu zwalczanie szarej strefy w tym obszarze i eliminowanie podrobionych towarów z rynku” – informuje cytowany w komunikacie Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Robert Antoszkiewicz.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl