​Stępień w końcu się doigrał. Sędziego czekają poważne kłopoty

  

Jerzego Stępnia, byłego sędziego Trybunału Konstytucyjnego, czeka postępowanie dyscyplinarne. Otrzymał już z TK informację o wyznaczeniu dla niego rzecznika dyscyplinarnego. Chodzi o jego udział w politycznym wiecu zorganizowanym przez Platformę Obywatelską. 

Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska przed miesiącem była pytana na antenie TVP Info o możliwość prowadzenia postępowań dyscyplinarnych wobec obecnych sędziów Trybunału Konstytucyjnego lub sędziów w stanie spoczynku, „którzy angażują się wiece polityczne”.

Sytuacja w tej chwili jest taka, że przygotowywałam wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec jednego z sędziów, ale w międzyczasie zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające przez inny organ. W związku z tym tutaj będziemy czekali na decyzje podjęte przez ten organ 

– powiedziała wówczas prezes TK.

Zapowiedziała, że będzie prowadzone postępowania wobec sędziego TK w stanie spoczynku.

Co do zachowania sędziego w stanie spoczynku, to jest rzeczywiście przypadek, w którym sędzia uczestniczył w politycznym wiecu. To już nie mówimy o przedstawianiu swoich poglądów tylko po prostu o politycznym wiecu. Toteż tutaj będzie prawdopodobnie postępowanie prowadzone, dlatego, że wpłynął taki wniosek i ja muszę na to zareagować 

– mówiła sędzia Przyłębska, nie podając jednak, o kogo chodzi.

Teraz „Gazeta Wyborcza” podała, że sędzią w stanie spoczynku, o którym mówiła prezes TK, jest Jerzy Stępień. Otrzymał już z Trybunału Konstytucyjnego informację o wyznaczeniu dla niego rzecznika dyscyplinarnego. W maju Stępień wziął udział w demonstracji zorganizowanej przez Platformę Obywatelską.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Atak na meczet w Afganistanie

/ https://twitter.com/DocPakistan

  

- Co najmniej 20 ludzi zginęło w ataku na meczet w afgańskiej prowincji Nangarhar. Do zamachu doszło podczas modłów - poinformowała agencja AP, powołując się na przedstawiciela władz. Według tej agencji meczet został trafiony z moździerza. AFP podała liczbę 17 zabitych.

Według agencji Reutera, która powołuje się na rzecznika gubernatora Nangarharu, w meczecie w okręgu Haska Mena wybuchła bomba.

"Na skutek wybuchu zawalił się dach (meczetu) i obawiamy się, że co najmniej 10 osób nie żyje lub jest rannych"

- powiedział rzecznik.

Jak dotąd żadne ugrupowanie bojowników nie przyznało się do ataku. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl