Gratulacje dla odważnego mieszkańca Jarosławia

"Wierzę, że Pański przykład to jasny sygnał dla oszustów, że nie mogą liczyć na łatwowierność Polaków" – napisał szef MSWiA Mariusz Błaszczak w liście do mieszkańca Jarosławia, który nie uwier

mswia.gov.pl
"Wierzę, że Pański przykład to jasny sygnał dla oszustów, że nie mogą liczyć na łatwowierność Polaków" – napisał szef MSWiA Mariusz Błaszczak w liście do mieszkańca Jarosławia, który nie uwierzył fałszywemu policjantowi. List ministra jarosławianin odebrał z rąk komendanta powiatowego policji w Jarosławiu i od funkcjonariuszy, którzy brali udział w zatrzymaniu oszusta.

Ze starszym mężczyzną skontaktował się człowiek podający się za policjanta i poinformował go, że jego córka spowodowała wypadek. Zażądał 31 tys. zł. za pozytywne "załatwienie sprawy". Mężczyzna nie uwierzył oszustowi. W rozmowie z nim zgodził się na przekazanie pieniędzy, ale zaraz po tym zawiadomił policję. 21-letni fałszywy policjant został zatrzymamy, podczas próby odebrania gotówki. Postawiono mu zarzut usiłowania wyłudzenia pieniędzy.

"Dzięki Pana prawidłowej reakcji, przeciwko przestępcy toczy się już postępowanie karne i głęboko wierzę, że nie uniknie on zasłużonej kary. Jestem pod wrażeniem Pańskiego zachowania i czujności"


– napisał minister Błaszczak w liście. Jarosławianin jest już drugą osobą wyróżnioną w ten sposób przez szefa MSWiA.Kilkanaście dni temu podobne gratulacje otrzymała 82-letnia mieszkanka Gliwic, dzięki której funkcjonariusze ujęli 64-letniego oszusta, również podającego się za policjanta. 

 Źródło: PAP,niezalezna.pl

 

#Jarosław #MSWiA #Błaszczak

JW
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo