Przemycali imigrantów. Policja rozbiła gang

  

Po 18 miesiącach współpracy polska i niemiecka policja rozbiła międzynarodową grupę przestępczą, która przemycała do Niemiec uchodźców z Syrii. Informację podała wydawana w Dreźnie gazeta "Saechsische Zeitung".

W listopadzie ubiegłego roku policja niemiecka przeprowadziła serię przeszukań na terenie czterech landów, w tym w Berlinie i Hesji. Pod koniec czerwca przeprowadzono rewizje w dwunastu miejscach w Polsce. Zatrzymano wtedy 10 osób.

To była pierwsza współpraca polskiej i niemieckiej policji na podstawie nowej umowy o współpracy policji obu krajów.

Nowe możliwości, które stworzyła nowelizacja polsko-niemieckiej umowy policyjnej w 2015 roku, po raz pierwszy sprawdziły się i były podstawą sukcesu śledczych z obu krajów - powiedział Joerg Baumbach, szef komendy policji kryminalnej w Pirnie w Saksonii.

- Dzięki wspólnej akcji zniszczono siatkę przemytników operującą z terenu Polski - powiedział Markus Pfau, kierownik wydziału zwalczania przestępczości w Halle.

43-letni Afrykańczyk, podejrzany o werbowanie na Węgrzech chętnych do nielegalnego przekroczenia granicy, jest poszukiwany europejskim listem gończym.

Banda przemytników przerzuciła przez niemiecką granicę w 15 nielegalnych akcjach 348 osób, głównie Syryjczyków.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Przed nami kolejne prowokacje Kremla? Były szef MSZ: „Rosjanie na pewno się odezwą”

/ fot. Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

- W kwietniu będzie rocznica Katynia i rocznica smoleńska. I na pewno Rosjanie się odezwą. (...) W połowie tego roku będziemy obchodzić stulecie Bitwy Warszawskiej. Na pewno Rosjanie będą próbowali to wykorzystywać - powiedział w rozmowie z RMF FM Witold Waszczykowski, były minister spraw zagranicznych.

Waszczykowski w rozmowie z RMF FM mówił o relacjach z Rosją, podkreślając, że "to nie my je psujemy". Dodał, że Kreml nie chce wykorzystywać istniejących kanałów rozmów. Ocenił także, że w niedługim czasie powinniśmy spodziewać się kolejnej ofensywy rosyjskiej przeciw Polsce.

- W kwietniu będzie rocznica Katynia i rocznica smoleńska. I na pewno Rosjanie się odezwą. (...) W połowie tego roku będziemy obchodzić stulecie Bitwy Warszawskiej. Na pewno Rosjanie będą próbowali to wykorzystywać

- mówił były szef dyplomacji.

Witold Waszczykowski przypomniał sytuacje z roku 2009, kiedy Polska przygotowywała się do obchodów 70. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. 

- I tam również przez wiele miesięcy urządzano nam festiwal antypolski, gdzie oskarżano nas o współpracę z Hitlerem, gdzie Becka oskarżano, że był agentem Hitlera. Wtedy rząd Tuska nie odpowiadał, bo dla niego priorytetem było, żeby Putin przyjechał na Westerplatte

- ocenił w RMF FM były minister.


Prezydent Rosji Władimir Putin 19 grudnia ubiegłego roku wystąpił na dorocznej konferencji prasowej dla mediów rosyjskich i zagranicznych. Skrytykował przyjętą we wrześniu rezolucję Parlamentu Europejskiego o wybuchu II wojny światowej. Oświadczył, że stawianie na jednej płaszczyźnie ZSRR i Niemiec hitlerowskich jest "szczytem cynizmu". [polecam:https://niezalezna.pl/303936-rzeczniczka-msz-rosji-idzie-w-zaparte-i-znow-haniebny-atak-na-polske]

Dzień później Putin ponownie skrytykował rezolucję Parlamentu Europejskiego na temat II wojny światowej. Ocenił, że przyczyną II wojny światowej był nie pakt Ribbentrop-Mołotow, lecz pakt monachijski. Podkreślił szczególnie wykorzystanie przez Polskę układu monachijskiego do realizacji roszczeń terytorialnych wobec Zaolzia. 24 grudnia Putin krytykował przedwojennego polskiego ambasadora w Niemczech Józefa Lipskiego, który – według rosyjskiego prezydenta – miał obiecywać postawienie w Warszawie pomnika Hitlerowi, jeśli wysłałby on polskich Żydów na zagładę do Afryki. [polecam:https://niezalezna.pl/306002-rosja-znow-klamie-tym-razem-ze-polski-antysemityzm-sprzyjal-ulokowaniu-tu-auschwitz]

W ślad za Putinem poszło wielu urzędników Kremla, którzy w medialnych wypowiedziach starali się atakować Polskę i Polaków, także w kontekście historycznym. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: rmf24.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts