Kwiatkowski wygrał Clasica San Sebastian

  

Michał Kwiatkowski zwyciężył w kolarskim wyścigu Clasica San Sebastian. Zawodnicy mieli do pokonania 231 km. Drugie miejsce zajął Francuz Tony Gallopin, a trzeci był Holender Bauke Mollema.

Najszybsza trójka kolarzy, a także czwarty Holender Tom Dumoulin i piąty Hiszpan Mikel Landa, odłączyli się od peletonu i na końcowych metrach mieli nad nim około 20 sekund przewagi. walka o podium toczyła się więc między nimi.

W sprincie na ostatnich metrach Polakowi pomógł Landa, który sam zrezygnował ostatecznie z walki o zwycięstwo.

Kwiatkowski był najszybszy w sprincie przed metą. To pierwszy Polak, który triumfował w 37-letniej historii tej imprezy.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Jaśkowiak: Podoba mi się model szwajcarski. Chciałbym, żeby następna wojna była za 500 lat

/ PlatformaObywatelska

  

Wszystkich lapsusów i mądrości, jakie padają podczas debaty kandydatów PO na kandydatów na prezydenta RP, nie sposób wymienić. Ale plan Jacka Jaśkowiaka na bezpieczeństwo Polski jest niezwykły.

Mi się podoba model szwajcarski, bo oni ostatnią wojnę mieli 500 lat temu i zginęło w niej 150 żołnierzy. Ja bym sobie życzył, żeby następna wojna, w którą Polska będzie zaangażowana, była za 500 lat, a może jeszcze dłużej

- wypalił Jaśkowiak podczas debaty prowadzonej przez dziennikarza Przemysława Szubartowicza. Nie dodał przy tym, że Szwajcaria nie leży między Niemcami a Rosją. I że Polska nie "angażowała" się sama w te wojny, a była po prostu napadana.

Wcześniej Jacek Jaśkowiak powiedział też, że "musimy mieć dobre relacje z Rosją". To druga taka wypowiedź Jaśkowiaka podczas debaty w ciągu zaledwie kilkunastu minut.

Według polityka PO "musimy też zmierzyć się z prawdą historyczną, nie możemy tej historii zakłamywać, nie możemy nikogo obrażać".

Prezydent Poznania stwierdził również, że z armią "Macierewicz zrobił coś podobnego, co Stalin w latach 30.". [polecam:https://niezalezna.pl/300917-co-za-debata-kidawa-blonska-przekreca-slowa-a-jaskowiak-chce-dobrych-stosunkow-z-rosja]

Z kolei Małgorzata Kidawa-Błońska kontynuowała swoją serię przejęzyczeń:

Komentarze dziennikarzy oglądających debatę przedwyborczą są bezwzględne:

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl