Prokuratura Rejonowa w Szczecinku przesłuchuje trzech mężczyzn, którzy pobili funkcjonariusza po służbie. Policja złożyła wniosek o tymczasowy areszt dla sprawców pobicia.

W nocy z czwartku na piątek policjant będący po służbie zwrócił uwagę mężczyznom, którzy awanturowali się i dewastowali drzwi klatki schodowej w jednym z budynków przy ul. 28. Lutego w Szczecinku.

- Mężczyźni nie zareagowali, więc funkcjonariusz wezwał policję. Czekając na przyjazd patrolu sam zaczął ponownie interweniować zwracając im uwagę. Po tym został zaatakowany przez trzy osoby, kilkakrotnie uderzony drewnianym kołkiem a także szarpany - przekazał rzecznik zachodniopomorskiej policji komisarz Przemysław Kimon.

Po przyjeździe patrolu mężczyźni  uciekli.

Trzech sprawców pobicia w wieku 18 i 19 lat zostało zatrzymanych w piątek. Dwóch z nich było wcześniej notowanych za przestępstwa przeciwko mieniu - powiedział Kimon.

Pobity policjant ma urazy głowy i ręki, lecz nie były na tyle poważne, by wymagał hospitalizacji.

Policja złożyła wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania sprawców pobicia. Za czynną napaść na funkcjonariusza grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.