​Rok po organizacji ŚDM w Polsce

Mija rok od tego, jak Polska była gospodarzem Światowych Dni Młodzieży. W sobotę i niedzielę w Krakowie oraz w Brzegach k.

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Mija rok od tego, jak Polska była gospodarzem Światowych Dni Młodzieży. W sobotę i niedzielę w Krakowie oraz w Brzegach k. Wieliczki odbędą się obchody pierwszej rocznicy ŚDM Kraków 2016.

- Pamięć o tych dniach, które przeżyliśmy wspólnie w Polsce i w całym Kościele ciągle trwa. Młodzi i duszpasterze ciągle wracają do tych wspaniałych dni, ale także do treści, które płynęły z ust ojca świętego – powiedział dziś kard. Stanisław Dziwisz, który przewodniczył Komitetowi Organizacyjnemu ŚDM Kraków 2016. Jak podkreślił niezapomnianie są słowa papieża, który wzywał młodych do zaangażowania się, by nie stali się zbyt prędko emerytami.

Dodał, że podczas ŚDM 2016 społeczeństwo zobaczyło, że są młodzi ludzie „zaangażowani, nastawieni na dobro, na szukanie prawdy, na życie w jedności, na budowanie na cywilizacji miłości a nie na podziałach, na walce, na terroryzmie”.

- Przedtem mówiło się: pokolenie JP2. Teraz zrodziło się albo rodzi się i pogłębia pokolenie Światowych Dni Młodzieży. Trzeba to absolutnie podtrzymać i wspierać – uważa kard. Dziwisz. Podkreślił, że nie chodzi wyłącznie o młodzież polską, ale na całym świecie.

- To pokolenie cechuje budowanie czegoś nowego, nie opartego na przemocy i rywalizacji, tylko na solidarności i na wartościach, które nie przemijają - powiedział były metropolita krakowski. Dodał, że uczestnicy ŚDM później tęsknią do tych dni i „jak tylko mogą, na różne sposoby chcą powracać i znów przeżywać tę jedność, entuzjazm, solidarność i czuć wzajemne wsparcie”.

Do pierwszej rocznicy organizacji ŚDM w Polsce odniosła się również polska policja, która zapewniała bezpieczeństwo w te dni. 

 

Źródło: PAP,niezalezna.pl

#ŚDM #rok #rocznica #policja

krs
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo