Juncker różne numery odstawiał, ale ten bije wszystko. Pomylił żonę z... Angelą Merkel

  

Jean-Claude Juncker to szef Komisji Europejskiej, ale pewnie niewielu Europejczyków wiedziałoby o istnieniu tego brukselskiego urzędnika, gdyby nie jego wyskoki. O pewnej jego słabości mówi się nie tylko w kuluarach. Juncker był wielokrotnie obiektem kpin, ale ciągle potrafi zaskakiwać. Tak jak na konferencji, gdy zadzwonił telefon. I pomylił żonę z kanclerz Niemiec.

O szefie Komisji Europejskiej pisaliśmy wielokrotnie - rzadko jednak o merytorycznych działaniach, bo znacznie częściej daje o sobie znać w związku z dziwacznymi zachowaniami. Pod koniec czerwca słynna stała się scena z jego udziałem i Donalda Tuska.

"Scenę, która pokazuje szefa Rady Europejskiej w całkiem nowej roli, zarejestrowano podczas drugiego dnia szczytu UE w Brukseli. Widać na niej, jak w czasie wspólnego wystąpienia Jean-Claude Juncker zakłada marynarkę. I kto nieoczekiwanie spieszy mu z pomocą? Oczywiście Tusk"

- informowaliśmy.


CZYTAJ WIĘCEJ: ​Tusk i marynarka Junckera. Kilka sekund, które mówią o „królu Europy” wszystko. WIDEO

A ten filmik widział chyba każdy:

CZYTAJ WIĘCEJ: „Choroba filipińska” Jean-Claude Junckera? - WIDEO

Teraz eurokrata znowu dał o sobie znać.

"Sytuacja miała miejsce w czasie konferencji prasowej, w której brali udział premier Słowacji Robert Fico, szef KE Jean-Claude Juncker oraz wiceszef KE Maros Sefcović. W pewnym momencie Juncker sięgnął do kieszeni, ponieważ zadzwonił jego telefon"

- relacjonuje wprost.pl
 

– To moja żona – powiedział uśmiechnięty od ucha do ucha Juncker. Zerknął na ekran i palnął... – Nie, to jednak była Angela Merkel.


Polityk wywołał śmiech na sali. To zresztą charakterystyczne dla urzędowania Junckera. Ciągle się z niego śmieją....

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wprost.pl,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Remont ulicy Garbary. Wkrótce koniec!

/ poznan.pl

  

Szybkie tempo prac i sprzyjające warunki atmosferyczne spowodowały zmiany w harmonogramie robót na ul. Garbary w Poznaniu – poinformował poznański magistrat. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą, to od poniedziałku kierowcy będą mogli poruszać się po całej szerokości ulicy.

Celem prac prowadzonych na jednej z głównych poznańskich ulic jest przygotowanie ulicy Garbary do wprowadzenia buspasa. Remont nawierzchni prowadzony jest na lewym pasie jezdni, na odcinku od ulicy Wielkiej do posesji nr 48.

Urząd Miasta Poznania poinformował, że szybkie tempo prac remontowych i sprzyjające warunki atmosferyczne spowodowały zmiany w harmonogramie robót. Jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą, to od poniedziałku kierowcy będą mogli poruszać się już po całej szerokości ulicy.

"Następny etap został zaplanowany już od 2 do 7 marca, kiedy drogowcy z Zakładu Robót Drogowych wyremontują prawy pas na odcinku od ulicy Estkowskiego do ulicy Wielkiej. Tydzień przerwy między kolejnymi etapami jest spowodowany koniecznością odtworzenia jezdni pobliskich ulic Mostowej i Wszystkich Świętych wraz ze skrzyżowaniem ulic Wszystkich Świętych i Garbary"

– podał Urząd Miasta Poznania.

Następnie na ulicy wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni środkowego pasa na odcinku od okolic przystanku autobusowego Małe Garbary do ulicy Wielkiej. Przy sprzyjającej pogodzie prace te rozpoczną się 7 marca i potrwają tydzień.

Magistrat podał, że kolejne działania na ul. Garbary uzależnione będą od rozpoczęcia robót na ul. Jana Pawła II, gdzie dobudowany zostanie trzeci pas jezdni; od ronda Śródka w kierunku ul. Berdychowo.

Ulica Garbary to jedna z głównych dróg w ścisłym centrum Poznania. Według danych zaprezentowanych przez Urzęd Miasta Poznania, poruszające się nią autobusy czterech linii przewożą dziennie ok. 15 tys. osób. Według rozkładu jazdy autobusy powinny przejechać ul. Garbary w ciągu pięciu minut, ale ze względu m.in. na natężenie ruchu w centrum często zdarzają się opóźnienia. Magistrat wskazał, że wprowadzenie buspasa w tym miejscu pozwoli zminimalizować rozbieżności pomiędzy rozkładowym a rzeczywistym czasem przejazdu. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts