Ukraińscy oficerowie z wizytą w Polsce

  

Delegacja sześciu oficerów, na czele z dowódcą Gwardii Narodowej Ukrainy generałem broni Jurii Allerovem gościła w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu. Żołnierze z Ukrainy przebywają w Polsce z czterodniową wizytą na zaproszenie dowódcy generalnego rodzajów sil zbrojnych gen. dyw. Jarosława Miki.

Jak informuje oficjalny portal DG RSZ, gościom z Gwardii Narodowej Ukrainy wizytującym toruńskie CSAiU, towarzyszył zastępca inspektora wojsk lądowych DG RSZ gen. bryg. Krzysztof Radomski. Wizytujący zostali zapoznani przez zastępcę komendanta CSAiU ppłk. Remigiusza Zielińskiego ze specyfiką i zadaniami, realizowanymi przez centrum szkolenia. Kolejnym punktem wizyty był pokaz praktycznego szkolenia żołnierzy centrum, realizowanego w oparciu o system szkolno-treningowy Śnieżnik. Delegacja ukraińska zapoznała się również z osiągnięciami i możliwościami polskiego przemysłu obronnego, zwiedzając okolicznościową ekspozycję, zorganizowaną na terenie CSAiU.

Na zakończenie wizyty w Toruniu żołnierze ukraińskiej Gwardii Narodowej udali się do sali tradycji na uroczyste pożegnanie, gdzie dokonali wpisu do księgi pamiątkowej Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia - czytamy na portalu.

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DG RSZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

British Airways. Szykuje się strajk pilotów

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Piloci British Airways zamierzają strajkować przez trzy dni we wrześniu - 9., 10. i 27. dnia miesiąca. Poinformował o tym związek zawodowy pilotów brytyjskich linii lotniczych. W zeszłym miesiącu zdecydowana większość pilotów British Airways opowiedziała się za akcją strajkową w sporze płacowym.

Związek napisał w wydanym w piątek oświadczeniu, że powiadomił British Airways, iż wezwie swych członków do strajku we wrześniu. Podkreślono, że oferta płacowa złożona przez British Airways nie zostanie zaaprobowana przez większość pilotów.

Linie British Airways uznały, że akcja strajkowa jest nieuzasadniona, twierdząc, że ich oferta płacowa jest godziwa, i ostrzegając, że strajki naraziłyby na kłopoty dziesiątki tysięcy pasażerów.

Poinformowano, że wprowadzane są zmiany do rozkładu lotów.

"Uczynimy wszystko, co w naszej mocy, by umożliwić podróże tak wielu ludziom, jak to będzie możliwe"

- napisano w oświadczeniu, zastrzegając jednak, że "jest prawdopodobne, iż wielu pasażerów nie będzie się mogło udać w podróż".

Zapewniono, że pasażerom, których loty zostaną odwołane, oferowany będzie zwrot pieniędzy za bilety bądź zmiana rezerwacji. Rozważany jest też leasing samolotów i załóg innych linii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl