Ukraińscy oficerowie z wizytą w Polsce

  

Delegacja sześciu oficerów, na czele z dowódcą Gwardii Narodowej Ukrainy generałem broni Jurii Allerovem gościła w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu. Żołnierze z Ukrainy przebywają w Polsce z czterodniową wizytą na zaproszenie dowódcy generalnego rodzajów sil zbrojnych gen. dyw. Jarosława Miki.

Jak informuje oficjalny portal DG RSZ, gościom z Gwardii Narodowej Ukrainy wizytującym toruńskie CSAiU, towarzyszył zastępca inspektora wojsk lądowych DG RSZ gen. bryg. Krzysztof Radomski. Wizytujący zostali zapoznani przez zastępcę komendanta CSAiU ppłk. Remigiusza Zielińskiego ze specyfiką i zadaniami, realizowanymi przez centrum szkolenia. Kolejnym punktem wizyty był pokaz praktycznego szkolenia żołnierzy centrum, realizowanego w oparciu o system szkolno-treningowy Śnieżnik. Delegacja ukraińska zapoznała się również z osiągnięciami i możliwościami polskiego przemysłu obronnego, zwiedzając okolicznościową ekspozycję, zorganizowaną na terenie CSAiU.

Na zakończenie wizyty w Toruniu żołnierze ukraińskiej Gwardii Narodowej udali się do sali tradycji na uroczyste pożegnanie, gdzie dokonali wpisu do księgi pamiątkowej Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia - czytamy na portalu.

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DG RSZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Zamieszki w Irlandii Północnej. Młoda kobieta zginęła od strzału

Zamieszki w Londonderry / Twitter.com/Leona O'Neill (LeonaONeill1) [screenshot]

  

29-letnia kobieta zginęła od strzału podczas zamieszek, jakie wybuchły w czwartek wieczorem w mieście Londonderry w Irlandii Północnej - poinformowała lokalna policja. Jak dodano, śmierć kobiety jest traktowana jako incydent o charakterze terrorystycznym.

Gdy podczas zamieszek w zdominowanej przez irlandzkich republikanów, dążących do zjednoczenia wyspy, dzielnicy Creggan padły strzały, jeden z nich trafił 29-latkę, która następnie została przewieziona do szpitala. Krótko po północy policja potwierdziła jej zgon.

Obecna na miejscu zdarzenia miejscowa dziennikarka Leona O'Neill opublikowała wcześniej na Twitterze nagrania wideo pokazujące policyjne radiowozy obrzucane - jak powiedziała - dziesiątkami koktajli Mołotowa, cegłami, butelkami i petardami. Widać też dwa porzucone na środku ulicy, palące się samochody.

Zamieszki wybuchły, gdy w Creggan pojawiło się wielu policjantów w celu przeszukania jednego z domów - powiedziała O'Neill.

Incydent z ofiarą śmiertelną potępiły obie największe partie polityczne w Irlandii Północnej - irlandzka republikańska Sinn Fein oraz probrytyjska Demokratyczna Partia Unionistyczna (DUP).

Mimo zawartego w 1998 roku porozumienia pokojowego, zwanego wielkopiątkowym, które w dużej mierze położyło kres okresowi tzw. Troubles (ang. kłopoty), paramilitarne ugrupowania przeciwne temu układowi nadal stanowią zagrożenie, o czym świadczy np. atak bombowy ze stycznia br. - zauważa Reuters.

Przed sądem w Londonderry wybuchł wówczas samochód wypełniony materiałami wybuchowymi. Nikt nie został ranny.

Wcześniej w czwartek w mieście przebywała delegacja amerykańskich parlamentarzystów z przewodniczącą Izby Reprezentantów Nancy Pelosi na czele, w ramach podróży, podczas której chciano zamanifestować poparcie dla porozumienia pokojowego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl