Obrzydliwa manipulacja posłanki PO. Gajewska oskarża Błaszczaka... o rządach PO i Sienkiewiczu ani słowa

  

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zamieścił na swoim Facebooku post, w którym opisał rasistowski incydent z Białegostoku. Posłanka Platformy Obywatelskiej Kinga Gajewska udostępniła wpis również na swoim profilu oskarżając przy tym ministra Mariusza Błaszczaka, że jest to efekt jego "przyzwolenia na agresję w stosunku do osób innego wyznania". Posłanka nie wspomina jednak, że opisywany incydent miał miejsce w 2013 roku (za rządów PO, gdy szefem resortu spraw wewnętrznych był Bartłomiej Sienkiewicz), a zdjęcie nie przedstawia rodziny Czeczenów mieszkających w Polsce, lecz zostało zrobione w Syrii.

Wczoraj Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zamieścił na swoim profilu na Facebooku  informację o incydencie, który miał miejsce w Białymstoku w 2013 r. Napastnicy wybili wtedy szyby w mieszkaniu czeczeńskiej rodziny, w wyniku czego ranne zostało dwumiesięczne dziecko.


(screen/Facebook:Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych)

Posłanka Gajewska, znana z podżegania do wszczynania awantur w Sejmie, chciała najwyraźniej wywołać kolejną sensację. Udostępniła post na swoim profilu. Ponadto według posłanki PO, wszystkiemu winny jest minister Mariusz Błaszczak, który w 2013 roku nie był nawet ministrem. Przypomnijmy W chwili, gdy doszło do opisywanego incydentu rządy sprawowała Platforma Obywatelska i PSL, a szefem MSW był Bartłomiej Sienkiewicz - jeden z bohaterów afery taśmowej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Tym gestem Gajewska wezwała partyjnych kolegów. Prowokacja opozycji zdemaskowana!

Gratulacje Panie Błaszczak! Dzięki Pana mowie nienawiści i cichym przyzwoleniu na agresję w stosunku do osób innego wyznania "prawdziwi Polacy" pokazują światu naszą gościnność.  - napisała posłanka.


Ponadto zdjęcie, które udostępnione w poście nie przedstawia owej rodziny Czeczenów z Białegostoku. Jak zaznaczył sam Ośrodek w swoim wpisie, zdjęcie pochodzi z Syrii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Burmistrz... celowo zaraził się wirusem

/ pixabay.com

  

Burmistrz jednej z dzielnic Berlina Stephan von Dassel twierdzi, że celowo zaraził się koronawirusa, bo - jak przekonuje - chciał się uodpornić, a przy okazji być razem ze swoją przyjaciółką podczas jej kwarantanny.

W wywiadzie radiowym polityk Zielonych wyjaśnił, jak doszło do infekcji.

"Prawie celowo sam się zaraziłem, żeby się uodpornić i nie zarażać już później innych ludzi".

Nie bez znaczenia było także to, że burmistrz dzielnicy Mitte chciał towarzyszyć w kwarantannie swej partnerce życiowej, która koronawirusem zainfekowała się w Szwajcarii.

53-letni von Dassel przyznał, że choroba była "poważniejsza" niż się spodziewał. Wydawało mu się, że upora się nią w dwa dni i będzie już odporny.

"Tak naprawdę byłem zajęty przez dwa tygodnie. Nie sądziłem, że może być tak ciężko"

- powiedział.

Stephan von Dassel ma nadzieję, że jeszcze w tym tygodniu powróci do pracy.

Dzielnica Mitte ma obecnie największą liczbę potwierdzonych przypadków koronawirusa w Berlinie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts