Obrzydliwa manipulacja posłanki PO. Gajewska oskarża Błaszczaka... o rządach PO i Sienkiewiczu ani słowa

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zamieścił na swoim Facebooku post, w którym opisał rasistowski incydent z Białegostoku.

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zamieścił na swoim Facebooku post, w którym opisał rasistowski incydent z Białegostoku. Posłanka Platformy Obywatelskiej Kinga Gajewska udostępniła wpis również na swoim profilu oskarżając przy tym ministra Mariusza Błaszczaka, że jest to efekt jego "przyzwolenia na agresję w stosunku do osób innego wyznania". Posłanka nie wspomina jednak, że opisywany incydent miał miejsce w 2013 roku (za rządów PO, gdy szefem resortu spraw wewnętrznych był Bartłomiej Sienkiewicz), a zdjęcie nie przedstawia rodziny Czeczenów mieszkających w Polsce, lecz zostało zrobione w Syrii.

Wczoraj Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zamieścił na swoim profilu na Facebooku  informację o incydencie, który miał miejsce w Białymstoku w 2013 r. Napastnicy wybili wtedy szyby w mieszkaniu czeczeńskiej rodziny, w wyniku czego ranne zostało dwumiesięczne dziecko.


(screen/Facebook:Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych)

Posłanka Gajewska, znana z podżegania do wszczynania awantur w Sejmie, chciała najwyraźniej wywołać kolejną sensację. Udostępniła post na swoim profilu. Ponadto według posłanki PO, wszystkiemu winny jest minister Mariusz Błaszczak, który w 2013 roku nie był nawet ministrem. Przypomnijmy W chwili, gdy doszło do opisywanego incydentu rządy sprawowała Platforma Obywatelska i PSL, a szefem MSW był Bartłomiej Sienkiewicz - jeden z bohaterów afery taśmowej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Tym gestem Gajewska wezwała partyjnych kolegów. Prowokacja opozycji zdemaskowana!

Gratulacje Panie Błaszczak! Dzięki Pana mowie nienawiści i cichym przyzwoleniu na agresję w stosunku do osób innego wyznania "prawdziwi Polacy" pokazują światu naszą gościnność.  - napisała posłanka.


Ponadto zdjęcie, które udostępnione w poście nie przedstawia owej rodziny Czeczenów z Białegostoku. Jak zaznaczył sam Ośrodek w swoim wpisie, zdjęcie pochodzi z Syrii.

 

Źródło: twitter.com,niezalezna.pl

#Kinga Gajewska #rasiazm #fake news

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo