Obrzydliwa manipulacja posłanki PO. Gajewska oskarża Błaszczaka... o rządach PO i Sienkiewiczu ani słowa

  

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zamieścił na swoim Facebooku post, w którym opisał rasistowski incydent z Białegostoku. Posłanka Platformy Obywatelskiej Kinga Gajewska udostępniła wpis również na swoim profilu oskarżając przy tym ministra Mariusza Błaszczaka, że jest to efekt jego "przyzwolenia na agresję w stosunku do osób innego wyznania". Posłanka nie wspomina jednak, że opisywany incydent miał miejsce w 2013 roku (za rządów PO, gdy szefem resortu spraw wewnętrznych był Bartłomiej Sienkiewicz), a zdjęcie nie przedstawia rodziny Czeczenów mieszkających w Polsce, lecz zostało zrobione w Syrii.

Wczoraj Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zamieścił na swoim profilu na Facebooku  informację o incydencie, który miał miejsce w Białymstoku w 2013 r. Napastnicy wybili wtedy szyby w mieszkaniu czeczeńskiej rodziny, w wyniku czego ranne zostało dwumiesięczne dziecko.


(screen/Facebook:Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych)

Posłanka Gajewska, znana z podżegania do wszczynania awantur w Sejmie, chciała najwyraźniej wywołać kolejną sensację. Udostępniła post na swoim profilu. Ponadto według posłanki PO, wszystkiemu winny jest minister Mariusz Błaszczak, który w 2013 roku nie był nawet ministrem. Przypomnijmy W chwili, gdy doszło do opisywanego incydentu rządy sprawowała Platforma Obywatelska i PSL, a szefem MSW był Bartłomiej Sienkiewicz - jeden z bohaterów afery taśmowej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Tym gestem Gajewska wezwała partyjnych kolegów. Prowokacja opozycji zdemaskowana!

Gratulacje Panie Błaszczak! Dzięki Pana mowie nienawiści i cichym przyzwoleniu na agresję w stosunku do osób innego wyznania "prawdziwi Polacy" pokazują światu naszą gościnność.  - napisała posłanka.


Ponadto zdjęcie, które udostępnione w poście nie przedstawia owej rodziny Czeczenów z Białegostoku. Jak zaznaczył sam Ośrodek w swoim wpisie, zdjęcie pochodzi z Syrii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szef WHO mówi o "szansie" w walce z koronawirusem. Apeluje, by jej "nie zaprzepaścić"

/ zdjęcie ilustracyjne / pixabay/@Free-Photos

  

Każdy scenariusz jest możliwy - powiedział w poniedziałek w Genewie dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. Jak dodał, „najnowsze dane pozwalają lepiej zrozumieć, jak się rozwija epidemia koronawirusa”.

Tedros poinformował, że ostatnie dane z Chin pokazują spadek nowych przypadków zakażenia koronawirusem. "Ta tendencja musi być traktowana z wielką ostrożnością" - podkreślił.

- Jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, czy zanotowany spadek zachorowań się utrzyma. (...) Trend może się zmienić, gdy wirus zaatakuje nowe regiony

- powiedział podczas poniedziałkowego briefingu szef WHO.

[polecam:http://niezalezna.pl/311410-nie-stwierdzono-zarazenia-koronawirusem-w-polsce-13-osob-jest-w-szpitalu-a-17-kontrolowanych]

Dzisiaj władze chińskie opublikowały szczegółowe dane dotyczące ponad 44 tys. potwierdzonych przypadków zakażenia nowym koronawirusem. Jak ocenił Tedros, dane te dają nam większą wiedzę na temat przedziałów wiekowych pośród zainfekowanych, przebiegu choroby oraz wskaźników śmiertelności i są bardzo ważne dla dalszych prac WHO. Zachęcił również wszystkie kraje do udostępniania i dzielenia się informacjami związanymi z wirusem.

Szef WHO zaznaczył również, że koronawirus Covid-19 wydaje się być mniej śmiertelny niż inne koronawirusy, w tym SARS i MARS. "Ponad 80 proc. pacjentów łagodnie przechodzi chorobę i wyzdrowieje" - zapewnił.

Tedros wyjaśnił, że nowe dane nie tłumaczą wszystkich wątpliwości związanych z chorobą, ale odpowiadają na kilka pytań. Podkreślił, że pracownicy WHO starają się ograniczyć rozmiary epidemii przygotowując personel medyczny, zabezpieczając produkcję i dystrybucję środków ochronnych oraz testów na obecność wirusa, doradzając rządom, jak koordynować badania i leczenie.

[polecam:http://niezalezna.pl/311391-zatrzymano-dzialacza-krytykujacego-chinskie-wladze-ws-epidemii-koronawirusa]

Dyrektor generalny organizacji ponownie wezwał do zebrania 675 mln dolarów na walkę z wirusem.

- Jak powtarzam, mamy teraz szansę. Potrzebujemy teraz środków, by kraje były przygotowane (na walkę z wirusem -red.). Nie wiadomo, jak długo będziemy mieć tę szansę. Nie zaprzepaśćmy jej

- zakończył swoje wystąpienie.

Według podanych na konferencji danych do piątkowego poranka w Chinach odnotowano 70 635 przypadków zarażenia koronawirusem, z czego 2051 w ciągu ostatnich 24 godzin. 1 772 chorych zmarło. Poza Chinami kontynentalnymi zachorowały 694 osoby z 25 krajów, trzy z nich zmarły.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts