Obrzydliwa manipulacja posłanki PO. Gajewska oskarża Błaszczaka... o rządach PO i Sienkiewiczu ani słowa

  

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zamieścił na swoim Facebooku post, w którym opisał rasistowski incydent z Białegostoku. Posłanka Platformy Obywatelskiej Kinga Gajewska udostępniła wpis również na swoim profilu oskarżając przy tym ministra Mariusza Błaszczaka, że jest to efekt jego "przyzwolenia na agresję w stosunku do osób innego wyznania". Posłanka nie wspomina jednak, że opisywany incydent miał miejsce w 2013 roku (za rządów PO, gdy szefem resortu spraw wewnętrznych był Bartłomiej Sienkiewicz), a zdjęcie nie przedstawia rodziny Czeczenów mieszkających w Polsce, lecz zostało zrobione w Syrii.

Wczoraj Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zamieścił na swoim profilu na Facebooku  informację o incydencie, który miał miejsce w Białymstoku w 2013 r. Napastnicy wybili wtedy szyby w mieszkaniu czeczeńskiej rodziny, w wyniku czego ranne zostało dwumiesięczne dziecko.


(screen/Facebook:Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych)

Posłanka Gajewska, znana z podżegania do wszczynania awantur w Sejmie, chciała najwyraźniej wywołać kolejną sensację. Udostępniła post na swoim profilu. Ponadto według posłanki PO, wszystkiemu winny jest minister Mariusz Błaszczak, który w 2013 roku nie był nawet ministrem. Przypomnijmy W chwili, gdy doszło do opisywanego incydentu rządy sprawowała Platforma Obywatelska i PSL, a szefem MSW był Bartłomiej Sienkiewicz - jeden z bohaterów afery taśmowej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Tym gestem Gajewska wezwała partyjnych kolegów. Prowokacja opozycji zdemaskowana!

Gratulacje Panie Błaszczak! Dzięki Pana mowie nienawiści i cichym przyzwoleniu na agresję w stosunku do osób innego wyznania "prawdziwi Polacy" pokazują światu naszą gościnność.  - napisała posłanka.


Ponadto zdjęcie, które udostępnione w poście nie przedstawia owej rodziny Czeczenów z Białegostoku. Jak zaznaczył sam Ośrodek w swoim wpisie, zdjęcie pochodzi z Syrii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

To kolejna zakończona sukcesem szarża premiera! „Pierwszy raz od 20 lat pojawił się wyjątek”

/ https://twitter.com/PremierRP/status/1205069896532578304/photo/1

  

Szef KPRM Michał Dworczyk na swoim profilu na Twitterze napisał, że pierwszy raz od 20 lat pojawił się wyjątek w konkluzjach szczytu Rady Europejskiej. "Premier Mateusz Morawiecki w ciężkich negocjacjach ustalił zwolnienie dla Polski od unijnego zobowiązania do neutralności klimatycznej do 2050" - podkreślił. Jak dodał. komentatorzy w UE nie ukrywają: to kolejna zakończona sukcesem szarża.

Przywódcy unijni porozumieli się na szczycie w Brukseli ws. osiągnięcia przez UE neutralności klimatycznej do 2050 r., ale Polska nie była w stanie zadeklarować woli wdrożenia tego celu.

Temat ma powrócić na szczycie szefów państw i rządów UE w czerwcu 2020 r.

[polecam:https://niezalezna.pl/301756-klimatyczne-priorytety-polski-premier-wskazuje-czyste-powietrze-i-redukcja-emisji-dwutlenku-wegla]

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, iż do konkluzji szczytu UE wpisana została zasada, że Polska będzie w swoim tempie dochodzić do neutralności klimatycznej.

- napisał w piątek Dworczyk na Twitterze. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl