Alarm powodziowy 3 stopnia na Pomorzu

  

W związku z intensywnymi opadami deszczu w ostatnich dniach, ogłoszono alarm powodziowy 3 stopnia na Pomorzu. Najgorsza sytuacja jest w Gdańsku. Istnieje zagrożenie przelania niektórych zbiorników wodnych.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie powodziowe najwyższego, 3 stopnia dla Pomorza. Najtrudniejsza sytuacja jest w Gdańsku.

Jak podało Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego woda w zbiornikach retencyjnych systematycznie opada. W zbiorniku Srebrniki jest już ok. 55 cm mniej wody niż w najgroźniejszym momencie.

Mimo poprawy pogody służby nadal pozostają w stanie gotowości. Zbiorniki są na bieżąco monitorowane. Zastosowano również dodatkowe zabezpieczenia w postaci zapór, worków i rękawów.

- Jutro ok. godz. 14.00 spodziewamy się kolejnych opadów, miejscami dość intensywnych, w dodatku wiatr ma się zmienić na północno-wschodni, co może oznaczać tzw. cofkę wód z Zatoki Gdańskiej – mówił wczoraj Krzysztof Domagalski z Wydziału Zarządzania Kryzysowego. 

- Obecnie warunki pogodowe są na tyle sprzyjające, że możemy nadal w kontrolowany sposób obniżać poziom wody w zbiornikach. Dzięki temu będą one przygotowane na ewentualność kolejnych opadów deszczu – dodaje Ryszard Gajewski, prezes Gdańskich Wód. Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: se.pl,sopot.naszemiasto.pl,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

W zeszłym roku w Antwerpii skonfiskowano 62 tony kokainy

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

62 tony kokainy skonfiskowano w zeszłym roku w porcie w Antwerpii na północy Belgii; to o jedną czwartą więcej niż rok wcześniej - wynika z danych belgijskich urzędów celnych.

Brazylia, Ekwador i Kolumbia to trzy kraje, z których pochodziło najwięcej przejętej kokainy.

W ostatnich latach nastąpił bardzo duży wzrost, jeśli chodzi o ilość tego narkotyku skonfiskowanego w antwerpskim porcie. Jeszcze pięć lat temu rocznie ilość przejętej kokainy nie przekraczała 10 ton.

Kokaina nie jest jedynym narkotykiem wysyłanym do Europy przez Antwerpię. Jak podała w piątek telewizja VRT, belgijska służba celna w zeszłym roku skonfiskowała tam także 1,8 tony heroiny, 0,5 tony marihuany i 1,1 tony innych zakazanych substancji. Heroiny i marihuany przejęto mniej niż w 2018 roku.

VRT informuje jednak, że przejęta w Antwerpii kokaina stanowi prawdopodobnie tylko niewielką część trafiających tam narkotyków, bo sprawdzana jest tylko niewielka część wszystkich kontenerów. Służby celne w najbliższych latach chcą jednak kontrolować ich więcej, wykorzystując w tym celu m.in. sztuczną inteligencję.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts