Zbiórka na tablicę upamiętniającą Polaków pomordowanych przez NKWD

  

W tym roku przypada 80. rocznica rozpoczęcia na ludności polskiej żyjącej w ZSRS ludobójczej, antypolskiej operacji NKWD 1937-1938. Społeczność poznańska pragnie upamiętnić Ich tablicą pamiątkową, która będzie umieszczona na dziedzińcu Klasztoru Ojców Dominikanów w Poznaniu. Wydana zostanie bezpłatna okolicznościowa publikacja, omawiająca losy tych Polaków i będzie rozdawana w trakcie uroczystości.

Powołany w tym celu Społeczny Komitet Upamiętnienia Polaków żyjących w ZSRS w latach 1921-1939 rozpoczął zbiórkę pieniędzy na ten szczytny cel i zachęca wszystkich zainteresowanych do dokonywania wpłat na konto nr: 

81 1090 1476 0000 0001 3482 5536.
Prosimy wpisywać jako tytuł wpłaty: TABLICA – POLACY. Odbiorca: Region Wielkopolska NSZZ „Solidarność”.

Aby wyrazić wdzięczność darczyńcom, w publikacji i na stronach internetowych zostaną wymienieni ofiarodawcy: każda instytucja, środowisko, organizacja, która dokona wpłaty na kwotę minimum 500 PLN oraz osoby fizyczne, które dokonają wpłaty na kwotę minimum 100 PLN. Zakończenie zbiórki 15 sierpnia 2017 r.


W skład Społecznego Komitetu Upamiętnienia Polaków żyjących w ZSRS w latach 1921-1939 wchodzą: dr Tadeusz Zysk – Zysk i S-ka Wydawnictwo, Wielkopolskie Stowarzyszenie Upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych, NSZZ „Solidarność" Region Wielkopolska, Akademicki Klub Obywatelski im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu, Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań, Poznański Klub Gazety Polskiej im. gen. pilota Andrzeja Błasika, Wielkopolski Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej Oddział w Poznaniu, Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej Oddział Poznań, Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Gniazdo Rataje-Poznań, Stowarzyszenie Wielkopolscy Patrioci.

Osoby do kontaktu: Maciej Wiśniewski tel. 730 10 99 50, dr Dariusz Kucharski tel. 603 43 50 70.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: ipn.gov.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Seria obcesowych wpisów rzecznika ludowców. "Pani co dzisiaj doiła?" - to jeden z nich. Ostatecznie przeprosił

Jakub Stefaniak / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Rzecznik PSL Jakub Stefaniak przeprosił za swoje mocno obcesowe wpisy na Twitterze, w których odnosił się m.in. do premiera Mateusza Morawieckiego i posłanki PiS Krystyny Pawłowicz. „Wszystkich którzy poczuli się urażeni moimi wpisami, przepraszam” - napisał na Twitterze. Dość tajemniczo w tej sprawie wypowiedział się szef PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz, podkreślając, że przy następnej takiej sytuacji "wyciągnie konsekwencje"

W niedzielę Stefaniak nawiązał do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa w Łowiczu, w których brał udział premier Mateusz Morawiecki. Rzecznik PSL opublikował na Twitterze obraz Józefa Chełmońskiego pt. „Bociany” z komentarzem: "dzieła wybrane PiS: „Młody Morawiecki po wydojeniu krowy i pracy cepem wypatruje Boeinga PLL Lot”". W odpowiedzi na uwagę jednej z internautek, która przypomina, że Mateusz Morawiecki w młodości „został porwany przez ZOMO”, Stefaniak napisał, wyraźnie nie czując, że przekracza kolejne granice: „A nie przez Marsjan?”.

Do dyskusji włączyła się posłanka PiS Krystyna Pawłowicz, która oceniła, że rzecznik PSL za swoje wpisy „nie musi” przepraszać, ponieważ - jak napisała – „nie ma zdolności honorowej”. „Ma skojarzenia tylko ze swym najbliższym otoczeniem...” - dodała. „Panno Krysiu a Pani co dzisiaj doiła?” – umieścił kolejną żenującą odpowiedź Stefaniak.

W innym komentarzu, odnoszącym się do rzecznika PSL, jedna z użytkowniczek Twittera stwierdziła, że „pycha kroczy przed upadkiem, to będzie głośny upadek”. „Nie będzie głośny, bo ten człowiek siedzi blisko dna” - odpisała Pawłowicz. „Chyba jednak nie siedzę blisko, by bym słyszał jak Panna Krysia puka od spodu” – ścigał się sam ze sobą Stefaniak.

Dopiero dziś rzecznik PSL zebrał się na przeprosiny. „Wszystkich którzy poczuli się urażeni moimi wpisami przepraszam” - napisał na Twitterze Stefaniak.

Z kolei szef ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz w rozmowie z tvp.info zapowiedział, że jeśli takie zachowanie się powtórzy (dopiero jeżeli się powtórzy), wyciągnie konsekwencje. - Odbyłem rozmowę dyscyplinującą z rzecznikiem. Jeśli sytuacja się powtórzy, wyciągniemy konsekwencje służbowe – powiedział i… zaatakował PiS. - Nie akceptuję takiego języka. Uważam, że nie możemy schodzić do poziomu polityków PiS – stwierdził.

Na pytanie, czy z rozmowy wynikało, że rzecznik PSL powinien przeprosić premiera Morawieckiego i poseł Pawłowicz, Kosiniak-Kamysz odpowiedział, że Stefaniak „zachowa się, jak trzeba”.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl