Ruszają kulturalne obchody rocznicy powstania warszawskiego. Na co warto pójść?

Spektakl w reżyserii Iwana Wyrypajewa z Andrzejem Sewerynem w roli głównej, wspólne śpiewanie piosenek powstańczych czy koncert Moniki Borzym, która wzięła na warsztat poezję Anny Świrszczyńsk

www.1944.pl
Spektakl w reżyserii Iwana Wyrypajewa z Andrzejem Sewerynem w roli głównej, wspólne śpiewanie piosenek powstańczych czy koncert Moniki Borzym, która wzięła na warsztat poezję Anny Świrszczyńskiej – to zaledwie część kulturalnych eventów, jakie przygotowało Muzeum Powstania Warszawskiego z okazji nadchodzącej 73. rocznicy sierpniowego zrywu.


„Wolność łączy” to hasło obchodów 73. rocznicy powstania warszawskiego, które choć będą obywać się w całej Polsce, swoje centrum jak zwykle będą miały w stolicy. Oprócz oficjalnych uroczystości z udziałem władz państwa, Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało imponującą ofertę kulturalną – a w niej wystawy, prelekcje, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, koncerty i spektakle.

Na szczególną uwagę zasługuje przygotowany specjalnie na tę okazję spektakl pt. „Dziennik Czeczeński Poliny Żerebcowej”. Pamiętnik Żerebcowej, obecnie uznanej pisarki i dziennikarki, to poruszający zapis wchodzenia w dorosłość z okrutną wojną w tle. Czeczeńska autorka opisuje swoje dzieciństwo i młodość, które przypadły na lata 1994–2004. Spektakl wyreżyserował Iwan Wyrypajew, a w roli głównej zobaczymy Andrzeja Seweryna. Wystawienia: 2-5 sierpnia, godz. 20.00. Sala pod Liberatorem w Muzeum Powstania Warszawskiego. Bilety w cenie 20 zł do nabycia na www.bilety.1944.pl, a także w kasie Muzeum.


UWAGA!
We wtorek 1 sierpnia o godz. 18 przed bramą główną Cmentarza Wojskowego na Powązkach redakcja „Gazety Polskiej” organizuje wspólne śpiewanie piosenek powstańczych. Wydarzenie poprowadzi Agnieszka Pawlik-Regulska. Warto wziąć ze sobą aktualny numer „Gazety Polskiej Codziennie” z 1 sierpnia br., do którego będzie dołączony śpiewnik.

Więcej na ten temat w czwartkowym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie"


 

 Źródło: niezalezna.pl,Gazeta Polska Codziennie

 

#pieśni patriotyczne #śpiewnik #Gazeta Polska #obchody #Powstanie Warszawskie

MJ
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo