Trudny czas dla saperów

Pierwsza połowa br. jest dla saperów wyjątkowa pod względem podejmowania i niszczenia bomb lotniczych o masie powyżej 250 kg.

mat. arch.
Pierwsza połowa br. jest dla saperów wyjątkowa pod względem podejmowania i niszczenia bomb lotniczych o masie powyżej 250 kg. Takich przypadków było już kilkanaście. ​Prawie każdy związany był z ewakuacją ludności. Do największej doszło w Białymstoku, gdzie ewakuowano prawie 10 tys. mieszkańców. W Warszawie, oprócz ewakuacji, doszło także do wstrzymania funkcjonowania metra - przypomina Dowództwo Generalne RSZ.

Od początku 2017 roku w ramach interwencyjnego oczyszczania terenów z przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych 39 patroli rozminowania i dwie grupy nurków minerów przyjęły i zrealizowały prawie 3500 zgłoszeń, podejmując i niszcząc ponad 150 tys. pozostałości wojennych (nie tylko z II wojny światowej).

Jak ważna jest sprawność wyposażenia patroli rozminowania świadczy liczba przejechanych kilometrów przez pojazdy z napisem „Patrol Saperski”, która wynosi  już ponad 600 tys. Ważnym zadaniem saperów jest także prowadzenie akcji profilaktycznych, związanych z uświadamianiem społeczeństwa o zagrożeniach wojennych. Takich spotkań, prelekcji i pokazów w różnego rodzajów szkołach i instytucjach przeprowadzono już ponad 200 - informuje oficjalny portal DG RSZ.

 

 

 


Źródło: DG RSZ

#saperzy #niewybuchy #likwidacja #zagrożenie #armia

iggys
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo