To już ostatni Przystanek Woodstock w Kostrzynie? Jurek Owsiak: „My już nie damy rady”

Burmistrz Kostrzyna nad Odrą wydał wczoraj decyzję ws.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Burmistrz Kostrzyna nad Odrą wydał wczoraj decyzję ws. organizacji tegorocznego Przystanku Woodstock. Była ona pozytywna, jednak zaznaczono, że imprezy traktowane będą jako imprezy masowe podwyższonego ryzyka. Jurek Owsiak zabrał glos. Narzekał na dodatkowe obostrzenia, potwierdził jednak, że impreza się odbędzie, ale może być ostatnią w Kostrzynie. – My już nie wyrobimy, nie damy rady. Ta spirala żądań wobec tylko naszego festiwalu od dwóch lat jest masakryczna – powiedział Owsiak, który ciągle zadaje sobie pytanie, dlaczego jego impreza otrzymuje status „podwyższonego ryzyka”. Przypomnimy prezesowi WOŚP jak zakończył się chociażby ostatni „Przystanek”?

Na 12 stronach burmistrz w kilkudziesięciu punktach wskazał wytyczne, jakie musi spełnić organizator Przystanku Woodstock. Dotyczyły one m.in. kwestii związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa, właściwym oznakowaniem terenu oraz określeniem regulaminu imprezy. Wśród wymagań znalazły się też kwestie związane z podziałem terenu na sektory i strefy pożarowe.

CZYTAJ WIĘCEJ: Prokuratura bierze pod lupę Woodstock. Owsiak też będzie zeznawał

W swojej decyzji burmistrz zaznaczył także, że szacunkowa liczba osób jakie łącznie wezmą udział w festiwalu przez wszystkie dni jego trwania, na podstawie m.in. powierzchni terenu, wyniesie 400 tys. osób – a nie, jak wnioskował organizator – 300 tys. W związku z tym burmistrz zobowiązał organizatora do zapewnienia dodatkowej ilości służb porządkowych.

Z opinii Komendanta Miejskiego Policji w Gorzowie Wlkp. wynika, że teren festiwalu będzie dodatkowo zabezpieczać ok. 1,5 tys. funkcjonariuszy.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ktoś mówił o spokojnym Przystanku Woodstock? 169 przestępstw: dwa gwałty, narkotyki, rozbój, kradzieże

Pod koniec czerwca szef MSWiA Mariusz Błaszczak mówił, że opinia policji ws. festiwalu Woodstock jest druzgocąca. Jego zdaniem, jeżeli dojdzie do przeprowadzenia festiwalu, musi być on zorganizowany wedle zaostrzonych kryteriów bezpieczeństwa. 

23. Przystanek Woodstock został zaplanowany w Kostrzynie nad Odrą na 3-5 sierpnia br. Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Poprzednia edycja festiwalu także miała status imprezy podwyższonego ryzyka.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Coraz więcej narkotyków na Przystanku Woodstock. Wpadło już kilkadziesiąt osób

Jurek Owsiak w zamieszczonym na Facebooku wideo zatytułowanym „Ciągle pod górę…” potwierdził, że festiwal się odbędzie. Oficjalnie zaprosił na imprezę dodając, że być może będzie to ostatni „przystanek” w Kostrzynie.

Prezentując decyzję burmistrza Kostrzyna nad Odrą Andrzeja Kunta biadolił, że podczas gdy oni organizują Woodstock, to „w kraju organizowanych jest kilka bardzo dużych przedsięwzięć kulturalnych, festiwali, koncertów” i „żadne z nich nie ma statusu podwyższonego ryzyka”. – Tylko my. To wszystko powoduje, że musimy zatrudnić jeszcze kilkaset osób – mówił.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zapił się na śmierć na Przystanku Woodstock. 148 przestępstw - kradzieże, rozboje, narkotyki!

Dodał, że Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która jest organizatorem festiwalu, zatrudni potrzebne osoby. Narzekał też na wymagania stawiane przez urzędników.
 

My już nie wyrobimy, nie damy rady. Ta spirala żądań wobec tylko naszego festiwalu od dwóch lat jest masakryczna. My urzędowo nie dajemy rady. Nie ma żadnej rozmowy z urzędnikami. Nie ma żadnego wniosku, który byłyby dla nas zrozumiały, dlaczego mamy rozbudowywać zabezpieczenia festiwalu. Ta spirala się nie skończy. Za rok będzie podobnie. Nie jesteśmy w stanie robić najdroższego festiwalu świata. To nigdy nie było naszym celem


– oświadczył Jurek Owsiak.

CZYTAJ WIĘCEJ: 22 osoby w szpitalu i aresztowani dilerzy na Przystanku Woodstock

Warto w tym miejscu przypomnieć jakie sceny mają miejsce na Przystankach Woodstock. Zgon, kradzieże, gwałty, dilerzy sprzedający narkotyki, setki przestępstw… Czy trzeba komentować taki stan rzeczy?

CZYTAJ WIĘCEJ: Wpadka TVN - weszli "na żywo" na Woodstock. A Owsiak wrzeszczy "paru gamoni pier...li"

 

Źródło: niezalezna.pl

#Przystanek Woodstock #Jurek Owsiak #Owsiak #WOŚP #ostatni

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo