Ćwiczenia polskiego kontyngentu wojskowego w Bagram

  

W ramach cyklicznych treningów w bazie TF White Eagle w Bagram w Afganistanie zostało przeprowadzone dziś szkolenie z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz ochrony wojsk (Force Protection). Wzięli w nim udział żołnierze polskiego kontyngentu wojskowego - podaje Dowództwo Operacyjne RSZ. 

Podczas treningu przećwiczono wariant ataku kompleksowego na bazę (Ground Attack). Po ogłoszeniu alarmu żołnierze, zgodnie z przydzielonymi rejonami odpowiedzialności, zajęli stanowiska na wieżach, przy bramach wjazdowych na teren PMC oraz w schronach i przystąpili do wykonywania zadań obrony wyznaczonych odcinków - czytamy na portalu DO RSZ.

Celem treningu jest sprawdzenie funkcjonowania systemu obrony bazy, w tym elementów zabezpieczenia fizycznego i technicznego  bazy oraz działania żołnierzy w odpowiedzi na zaistniałą sytuację. Z kolei podczas treningu przeciwpożarowego sprawdzianowi poddano praktyczne działanie wszystkich osób funkcyjnych na wypadek pożaru lub innego zdarzenia, w tym przeprowadzono próbną ewakuację z zagrożonych pomieszczeń. 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DO RSZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Ten, to już naprawdę nieźle odleciał! Sikorski chce ślubowania... lojalności unijnym instytucjom

Radosław Sikorski / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Ślubowanie unijnym instytucjom? Taki pomysł ma na siebie i ewentualnych przyszłych "eurokolegów" Radosław Sikorski. - Zanim nowi europosłowie zabiorą głos powinni, tak jak w polskim Sejmie, składać ślubowanie na elementarną lojalność wobec instytucji w której będą pracować – przekonywał. „Czy ma znać też hymn niemiecki?” – dopytują się internauci.

Radosław Sikorski wziął udział w debacie z liderami list Koalicji Europejskiej, które odbyło się w Kinie Pomorzanin w Bydgoszczy.

- Państwo podczas kampanii poruszacie bardzo dużo tematów - smog, gospodarka, niepełnosprawni, kobiety, euro. Czemu poświęcicie swoje pierwsze wystąpienie na forum Parlamentu Europejskiego? – zapytano polityków.

[polecam:https://niezalezna.pl/271581-chwila-szczerosci-w-wykonaniu-boniego-ciekawe-czy-juz-rozumie-co-przypadkiem-zdradzil]

 

- W kluczowym polskim interesie narodowym jest to, aby Unia Europejska w ogóle przetrwała. I zanim nowi europosłowie zabiorą głos, powinni tak jak w polskim Sejmie, składać ślubowanie na elementarną lojalność wobec instytucji w której będą pracować. Bo tam się wybierają ludzie, którzy deklarują uczciwie, zawczasu, że idą do Unii po to, żeby ją od środka zniszczyć

- stwierdził Sikorski.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl