W ramach cyklicznych treningów w bazie TF White Eagle w Bagram w Afganistanie zostało przeprowadzone dziś szkolenie z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz ochrony wojsk (Force Protection). Wzięli w nim udział żołnierze polskiego kontyngentu wojskowego - podaje Dowództwo Operacyjne RSZ. 

Podczas treningu przećwiczono wariant ataku kompleksowego na bazę (Ground Attack). Po ogłoszeniu alarmu żołnierze, zgodnie z przydzielonymi rejonami odpowiedzialności, zajęli stanowiska na wieżach, przy bramach wjazdowych na teren PMC oraz w schronach i przystąpili do wykonywania zadań obrony wyznaczonych odcinków - czytamy na portalu DO RSZ.

Celem treningu jest sprawdzenie funkcjonowania systemu obrony bazy, w tym elementów zabezpieczenia fizycznego i technicznego  bazy oraz działania żołnierzy w odpowiedzi na zaistniałą sytuację. Z kolei podczas treningu przeciwpożarowego sprawdzianowi poddano praktyczne działanie wszystkich osób funkcyjnych na wypadek pożaru lub innego zdarzenia, w tym przeprowadzono próbną ewakuację z zagrożonych pomieszczeń.