Ten moment, gdy próbujesz nadążyć za myślami Ryszarda Petru... WIDEO

  

Liderzy partii opozycyjnych - Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i PSL zapowiedzieli, że będą współpracować ponad podziałami, by przygotować prawdziwą reformą wymiaru sprawiedliwości. W planach mają powołanie specjalnej wspólnej komisji, która miałaby omawiać zmiany w polskim sądownictwie. Do grona wybitnych specjalistów pracujących nad projektem przepisów zaliczona została Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej. Tymczasem jej partyjny szef Ryszard Petru po raz kolejny udowodnił, że mógłby z powodzeniem rywalizować z najlepszymi kabareciarzami nad Wisłą.

Przypomnijmy, w poniedziałek Andrzej Duda poinformował, że zdecydował o zawetowaniu nowej ustawy o Sądzie Najwyższym i nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Prezydent zapowiedział też przygotowanie projektów rozwiązań legislacyjnych w ciągu dwóch miesięcy.

CZYTAJ WIĘCEJ: Prezydent Andrzej Duda zawetuje ustawy o SN i KRS

Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL-u mówił dziś na konferencji prasowej, że jest bardzo ważne, aby kontynuować współpracę na temat reformy sądownictwa w ramach komisji, którą chce powołać tzw. totalna opozycja. 

 Będą w niej ci, którzy są naprawdę wybitnymi ekspertami i potrafią jasno i wyraźnie artykułować zdania i oczekiwania naszych rodaków

- zapewnił lider ludowców.

Tymi wybitnymi ekspertami mają być Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej, Borys Budka z PO i Krzysztof Paszyk z PSL. Tej pierwszej pani wielokrotnie udało się już skompromitować.

Czytaj też: Nowoczesna zakończyła wakacje. Gasiuk-Pihowicz kompromituje partię na całej linii

To naprawdę dobra decyzja, że te dwa weta były

- stwierdził na tej samej konferencji Ryszard Petru.

A w ten sposób szef Nowoczesnej komentował decyzję Andrzeja Dudy:

Mina pana z tyłu, który próbuje zrozumieć wypowiedź Ryszarda Petru - bezcenna.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,twitter.com,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Przed wyjście z domu - SMS do władz. Azerbejdżan wprowadza ograniczenia

/ pixabay.com/niekverlaan

  

Władze Azerbejdżanu poinformowały w czwartek, że od 5 do 20 kwietnia w kraju będą obowiązywać ograniczenia w przemieszczaniu się w związku z Covid-19. Obostrzenia zakładają konieczność wysłania do władz SMS-a przed wyjściem z domu.

Cytowany przez azerski portal Trend sztab operacyjny przy rządzie w Baku przekazał, że wprowadzony na terytorium kraju obowiązek ma na celu zapobieżenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Przewiduje on, że obywatele Azerbejdżanu od 5 kwietnia w celu wyjścia z domu powinni wysłać na specjalny numer wiadomość SMS i otrzymać pozwolenie - dodano.

W wiadomości należy wskazać cel wyjścia z domu i potwierdzenie tożsamości.

Dom można opuścić jedynie w związku z pilnymi potrzebami zdrowotnymi, by zrobić zakupy spożywcze lub kupić inne artykuły pierwszej potrzeby oraz lekarstwa, by skorzystać z usług bankowych i pocztowych i by uczestniczyć w pogrzebie bliskiego krewnego - wyjaśnił sztab, cytowany przez Trend. Obostrzenia nie dotyczą m.in. przedstawicieli władz.

W Azerbejdżanie stwierdzono dotąd 400 przypadków zakażenia koronawirusem - ogłosił w czwartek rzecznik azerskiego rządu Ibrahim Mammadow. Pięć osób chorych na Covid-19 zmarło, a 26 uznano za wyleczone

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts