Solidarna Polska: To trudny moment, nie ukrywamy tego

Jesteśmy lojalnym koalicjantem, bardzo nam zależy na dokończeniu reform; będziemy i chcemy współpracować z PiS - mówił dziś polityk Solidarnej Polski Tadeusz Cymański.

Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Jesteśmy lojalnym koalicjantem, bardzo nam zależy na dokończeniu reform; będziemy i chcemy współpracować z PiS - mówił dziś polityk Solidarnej Polski Tadeusz Cymański. Dodał, że decyzja prezydenta o zawetowaniu ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS została przyjęta z konsternacją przez obóz władzy.

Dziś Andrzej Duda podpisał nowelizacją Prawa o ustroju sądów powszechnych. Wczoraj prezydent poinformował, że zdecydował o zawetowaniu nowej ustawy o Sądzie Najwyższym i nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Zapowiedział też przygotowanie własnych projektów ustaw o SN i KRS w ciągu dwóch miesięcy.

Po ogłoszeniu tej decyzji doszło do serii spotkań w gronie kierownictwa PiS. Wieczorem odbyły się także spotkania władz Solidarnej Polski i Polski Razem.

Jesteśmy lojalnym koalicjantem, bardzo nam zależy na dokończeniu reform. To trudny moment, nie ukrywamy tego

- mówił Tadeusz Cymański, relacjonując postanowienia z poniedziałkowego spotkania władz Solidarnej Polski.

Będziemy i chcemy współpracować, to jest przekaz najważniejszy

- dodał poseł.

Cymański podkreślił, że decyzję prezydenta „trzeba przyjąć”.

Była ona niezwykle trudna dla niego, to nie jest żadną tajemnicą, że została przyjęta z pewną dezorientacją w naszym obozie, również wśród polityków

- dodał.

Byłoby szaleństwem przypuszczać, że prezydent, jak niektórzy powiedzieli, przeszedł do obozu zdrady. To są słowa złe, niedobre

- zaznaczył polityk. Wyraził nadzieję, że cały obóz władzy, zarówno posłowie, rząd, prezydent, jak i wyborcy „staną na wysokości zadania i zdadzą najtrudniejszy egzamin”.

To jest egzamin nie tylko z dojrzałości politycznej, ale również egzamin emocjonalny, bo w tym wszystkim jest dużo nadziei, rozczarowań, goryczy, emocji, czasem niezrozumienia też

- mówił Cymański.

Wierzę w to, że racje logiki i odpowiedzialności za państwo wezmą górę nad emocjami

- dodał.

Chcieliśmy szybko to zrobić (przeprowadzić reformę sądownictwa - red.), możliwe, że za szybko, ale intencja i diagnoza są ciągle takie same

- podkreślił poseł.

Zdaniem Cymańskiego, wątpliwości dotyczące reformy sądownictwa, wyrażane nie tylko przez opozycję, odbiły się echem w wetach Dudy. Zaznaczył, że jest zaskoczony „bardzo niedobrą postawą opozycji”, która po decyzji o zawetowaniu ustaw mogła „przynajmniej złagodzić przekaz”. Według niego, namawianie do dalszych protestów, pokazuje, że opozycji nie chodzi o reformę sądownictwa, a o walkę z PiS-em.

Jeżeli odpowiedzialność i dobra wola, wyzbycie się emocji, może czasem nawet osobistych, w tych kwestiach weźmie górę, zobaczymy dobry efekt tej całej sytuacji, w myśl powiedzenia „nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”

- oświadczył Cymański.

Czytaj też: Oświadczenie partii Jarosława Gowina

Solidarna Polska wraz z Prawem i Sprawiedliwością oraz Polską Razem wchodzi w skład rządzącej Zjednoczonej Prawicy. Liderem Solidarnej Polski jest minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

 Źródło: niezalezna.pl,PAP

 

#Solidarna Polska #Tadeusz Cymański

pb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo