Suski: Prezydent wykazał się niekonsekwencją

  

Poseł PiS Marek Suski twierdzi, ze prezydent "wetując ustawę o Sądzie Najwyższym i nowelizację ustawy o KRS, wykazał się wysoką niekonsekwencją w działaniu". Zaznaczył, że nikt nie spodziewał się takiej decyzji, bo wcześniej Andrzej Duda "wielokrotnie popierał reformę sądownictwa".

Wczoraj prezydent zdecydował o zawetowaniu nowej ustawy o Sądzie Najwyższym i nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Jednocześnie zapowiedział też przygotowanie projektów ustaw o SN i KRS w ciągu dwóch miesięcy.

Suski w wywiadzie dla portalu wPolsce.pl, mówił, że decyzja prezydenta wywołała "raczej małe drżenie, a nie trzęsienie ziemi"

- Nic tu się nie zawaliło. Nadal jest stabilna większość w Sejmie, jest rząd - mówił. Zadeklarował, że PiS będzie kontynuował zapowiedziane reformy.

- Kto by przewidział, że prezydent, który wielokrotnie popierał reformy systemu sądownictwa, zawetuje tą reformę, kiedy większość sejmowa ją przygotuje? To rzeczywiście jest zaskoczenie - mówił poseł. W jego ocenie, Andrzej Duda swoją decyzją "wykazał się wysoką niekonsekwencją w działaniu". Suski dodał, że jest zawiedziony zachowaniem prezydenta.

- Po wymuszeniu demonstracjami na prezydencie weta, będzie efekt kolejnych manifestacji, bo opozycja zrozumiała, że ulicznymi burdami można wpłynąć na decyzję prezydenta - zaznaczył poseł. Dodał, że "uleganie czemuś takiemu to dolewanie oliwy do ognia". 

Wyraził nadzieję, że w przyszłości prezydent będzie pomagał, a nie przeszkadzał w przeprowadzaniu kolejnych zmian. 

- Nawet jeżeli prezydent zawetował dwie ważne ustawy, to jeszcze nie jest powód, by przesądzać kto będzie kandydatem popieranym przez PiS w następnych wyborach. Każdego powinno się oceniać na podstawie całej kadencji a nie na podstawie jednego zdarzenia - podkreślił Suski pytany o to, czy jest możliwe, że premier Beata Szydło będzie kandydatką PiS w najbliższych wyborach prezydenckich.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Belgia: zachowany pozytywny trend spadania intensywności rozwoju epidemii

Bruksela, zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

W ciągu ostatniej doby w Belgii odnotowano 185 zgonów z powodu koronawirusa i ponad 1,1 tys. zakażeń, a 420 osób hospitalizowano. Po raz pierwszy zmniejszyła się liczba pacjentów z koronawirusem na oddziałach intensywnej terapii.

Media wskazują, że dane z ostatnich dni wskazują na spadek intensywności rozwoju epidemii w kraju, a ten trend potwierdzony został ponownie w poniedziałek. Eksperci studzą jednak entuzjazm.

Jeśli niektóre wskaźniki poprawią się lub ustabilizują, może to być efekt weekendowy. Czasami liczby są mniej ważne

- mówi wirusolog Emmanuel Andre, cytowany przez dziennik "Le Soir".

W ciągu ostatnich 24 godzin do szpitali przyjęto 420 pacjentów. W tym samym czasie 235 je opuściło.

W sumie w szpitalach z powodu Covid-19 w Belgii przebywa 5840 osób. Największe znaczenie ma jednak liczba osób na oddziałach intensywnej terapii. W poniedziałek hospitalizowanych było tam 1257 osób, a to spadek o cztery osoby w ciągu 24 godzin.

Z drugiej strony dobowe liczby zgonów utrzymują się na podobnym poziomie. W poniedziałek władze poinformowały o 185 kolejnych zgonach, co zwiększa ich całkowitą liczbę do 1632.

W ciągu doby stwierdzono 1123 nowe przypadki koronawirusa, co zwiększa ich łączną liczbę do 20 814.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts