Oto „kulturka” działaczy PO. Knajacka wypowiedź byłego senatora Platformy

  

Po ogłoszeniu przez prezydenta Andrzeja Dudę, że zawetuje ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa, uczestnicy manifestacji w Kaliszu postanowili zawiesić protest. Organizatorzy demonstracji wpierani m.in. przez tzw. totalną opozycję podczas spotkania przed gmachem sądu nie szczędzili obelg wobec polityków partii rządzącej. Były senator Platformy Obywatelskiej pozwolił sobie na obraźliwe słowa skierowane do wicemarszałka Sejmu.

Wczoraj prezydent Andrzej Duda ogłosił swoją decyzję, że zawetuje ustawy o SN i KRS.

- Zdecydowałem, że zwrócę z powrotem Sejmowi, czyli zawetuję ustawę o Sądzie Najwyższym, jak również o KRS, albowiem Sejm doprowadził do tego, że są one ze sobą powiązane - oświadczył prezydent.

CZYTAJ WIĘCEJ: Prezydent Andrzej Duda zawetuje ustawy o SN i KRS

Opozycja domagała się jeszcze trzeciego weto, jednak prezydent już wczoraj zapowiedział, że podpisze nowelizację Prawa o ustroju sądów powszechnych. Dziś zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha poinformował, że Andrzej Duda już złożył swój podpis pod ustawą.


CZYTAJ WIĘCEJ: Gersdorf triumfowała, ale Żurek chciał więcej. Duda podpisał jednak ustawę o sądach

Sympatycy opozycji w Kaliszu podczas wczorajszego spędu pod gmachem sądu zdecydowali o zawieszeniu protestów, w związku z decyzją prezydenta. Zapowiedzieli jednocześnie, że nadal będą wychodzić na ulice i robić zadymy.

Nie możemy spocząć na laurach, nie możemy powiedzieć, że walka jest skończona i odnieśliśmy zwycięstwo. Zwyciężyliśmy w jednej z potyczek w walce, która będzie zapewne jeszcze długo trwała

- zapowiedział Michał Witkowski z KOD Kalisz.

Podczas tego „pożegnalnego” protestu głos zabrał były senator PO Witold Sitarz, którego wypowiedź przekroczyła wszelkie granice. Senator nazwał Ryszarda Terleckiego z Prawa i Sprawiedliwości „wicemarszałkiem o twarzy starego ćpuna”.

 Wysłuchałem dzisiaj wypowiedzi pewnego wicemarszałka o twarzy starego ćpuna i wysłuchałem również panią premier. Pan wicemarszałek powiedział, że „chwilowo zwyciężył układ, ale damy radę”. A pani premier w dość arogancki sposób powiedziała, że „nie będzie rządzić ulica i zagranica”. Powiedziała, że dobra zmiana zwycięży. Postaramy się, żeby nie zwyciężyła

- mówił Sitarz.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,kalisz.naszemiasto.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Część zapisów końcowych szczytu UE zablokowana m.in. przez Polskę. "Nie możemy na to pozwolić"

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Krystian Maj / KPRM; Domena publiczna

  

Jak informują źródła zbliżone do polskiego rządu, za sprawą Polski i kilku innych państw Unii Europejskiej zablokowano kilka zapisów końcowych szczytu Unii Europejskiej. Chodzi o wnioski dotyczące dojścia UE do neutralności klimatycznej do 2050 r.

W projekcie wniosków na szczyt, które mają zostać przyjęte w czwartek przez unijnych przywódców, znalazł się cel dojścia do neutralności klimatycznej w 2050 r. Zapisu tego nie było wcześniej, choć odniesienia do unijnej polityki klimatycznej są w dyskutowanej od kilku tygodni agendzie strategicznej UE, czyli ogólnym planie działań dla Wspólnoty na najbliższe pięć lat.

Z nieoficjalnych informacji ze źródeł unijnych wynika, że większość państw członkowskich godzi się na sfomułowania o neutralności klimatycznej. 

Projekt dokumentu ze szczytu, któremu sprzeciwia się Polska wzywa Komisję Europejską oraz Radę UE (format spotkań ministrów), aby pójść do przodu z pracami dotyczącymi "warunków, bodźców i ram, które miałyby zostać stworzone, by określić, jak zapewnić transformację do neutralności klimatycznej" UE do 2050 r.

[polecam:https://niezalezna.pl/276605-goraco-w-brukseli-polska-blokuje-decyzje-unijnego-szczytu-rozmowy-przedluzaja-sie]

Jak poinformowały źródła zbliżone do rządu, zapisy wniosków końcowych ze szczytu, które mówiły o dojściu UE do neutralności klimatycznej do 2050 r., zostały zablokowane przez Polskę oraz Czechy, Węgry i Estonię.

Większość krajów członkowskich chciała, żeby szczyt UE zobowiązał Komisję Europejską i Radę UE do stworzenia ram mających określić jak zapewnić transformację do neutralności klimatycznej" UE do 2050 r. Wnioski ze szczytu przyjmowane są jednak jednomyślnie.

- Nie możemy sobie pozwolić na to, żeby wyznaczać nowe cele klimatyczne bez odpowiednich wyliczeń i środków

 - powiedziało źródło zbliżone do polskiej delegacji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl