Marszałek Senatu: Byłem na tym spotkaniu. Tomasz Lis kłamie

Fake news - tak marszałek Senatu Stanisław Karczewski skomentował doniesienia „Newsweeka”, jakoby marszałek Sejmu Marek Kuchciński podczas poniedziałkowego spotkania z prezydentem Andrzejem Du

Marcin Pegaz/Gazeta Polska
Fake news - tak marszałek Senatu Stanisław Karczewski skomentował doniesienia „Newsweeka”, jakoby marszałek Sejmu Marek Kuchciński podczas poniedziałkowego spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą żądał od niego zmiany decyzji w sprawie weta do ustaw o SN i KRS.

Prezydent wczoraj rano poinformował, że zawetuje dwie ustawy: o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Po ogłoszeniu tej decyzji, w Belwederze doszło do spotkania prezydenta z premier Beatą Szydło oraz marszałkami Sejmu i Senatu Markiem Kuchcińskim i Stanisławem Karczewskim. Spotkania w gronie kierownictwa PiS odbyły się też w siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie.

Czytaj też: Znamy kulisy spotkania Andrzeja Dudy z premier i marszałkami. „Decyzja ws. weta niewzruszona”

Dziś „Newsweek” napisał, że podczas spotkania w Belwederze marszałek Sejmu zażądał od prezydenta zmiany decyzji i podpisania ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS. Według ustaleń gazety kierowanej przez byłego celebrytę Tomasza Lisa, Kuchciński miał powiedzieć wtedy do Dudy: „Jarek daję ci godzinę na zmianę decyzji”.

Te doniesienia medialne zdementował na Twitterze marszałek Senatu, który uczestniczył w poniedziałkowym spotkaniu z prezydentem.

Byłem na tym spotkaniu. Marek Kuchciński nie wypowiedział cytowanych przez Newsweek słów. Krzymowski i Tomasz Lis kłamią!

- napisał Karczewski na Twitterze.

Wpis spotkał się z reakcją internautów. Źródło: PAP,niezalezna.pl

 

#Stanisław Karczewski #fake news #Newsweek

pb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo