Antypolska obsesja

  

Rosyjski dziennikarz i publicysta, a zarazem członek Rady ds. Praw Człowieka (!) przy prezydencie Federacji Rosyjskiej Maksim Szewczenko na swoim blogu zamieścił bardzo znamienny tekst. Jego wpis jest skrajnie antypolski.

Szewczenko twierdzi w nim np., że Armia Krajowa była cichym sojusznikiem Hitlera, a ponadto pół miliona Polaków służyło w Wehrmachcie i SS. Według rosyjskiego publicysty, odwiecznym celem Polski jest zbudowanie państwa od morza do morza we współpracy z Anglikami i USA. Autor nie oszczędził nawet zmarłego niedawno Andrzeja Wajdy, sugerując, że to polski przewrotny propagandysta. Tekst Szewczenki nawiązuje jeszcze do wizyty Donalda Trumpa w Warszawie, ale zarazem jest ciekawym i powtarzającym się świadectwem obsesji sporej części rosyjskich prokremlowskich elit na punkcie naszego kraju. Ciekawe, skąd się ona bierze?
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts