Schetyna zdradził plan. A przy okazji nazwał Budkę Borysławem

  

Jeśli ktoś liczył na to, że zapowiedź zawetowania ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS przez prezydenta Andrzeja Dudę uspokoi tzw. totalną opozycję, to zupełnie nie zrozumiał jej celów. Wspomniał o tym dziś szef PO Grzegorz Schetyna. W mediach społecznościowych pojawiły się wpisy o konieczności przeprowadzenia przedterminowych wyborów.

Jutro lider Platformy ma - wraz z przedstawicielami Nowoczesnej i PSL - przedstawić scenariusz dalszych, wspólnych działań opozycji.

Przypomnijmy, Andrzej Duda informując o zawetowaniu ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa, zapowiedział jednocześnie, że w ciągu dwóch miesięcy przygotuje nowe ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS, być może przy pomocy ekspertów. Prezydencki rzecznik Krzysztof Łapiński poinformował natomiast, że Andrzej Duda podpisze nowelę ustawy o ustroju sądów powszechnych.

Schetyna ocenił, że w poniedziałkowej decyzji prezydenta brakuje mu „trzeciego weta” - do nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych.

Jego zdaniem, sprawa ta jest „w zawieszeniu”.

Ona ciągle jest i musi być załatwiona i jej nie zostawimy

- zapowiedział Schetyna. Zadeklarował „aktywności, które mają zablokować skutki wejścia” w życie noweli ustawy o ustroju sądów. Odnosząc się do decyzji Andrzeja Dudy o zawetowaniu ustaw o SN i KRS, podkreślił że to dopiero „początek procesu”.

Schetyna powiedział również, że tak jak grudniowe protesty przeciwko uchwaleniu ustawy budżetowej na ten rok w Sali Kolumnowej Sejmu, miały swojego bohatera - posła PO Michała Szczerbę, tak i obecne wydarzenia mają swych bohaterów.

To Kamila Gasiuk-Pihowicz i Borysław Budka, twarze tej wielkiej heroicznej walki na posiedzeniu Sejmu

- powiedział szef PO, przekręcając imię swego klubowego kolegi, posła Borysa Budki.

Czytaj też: Takie hasła krzyczeli przed siedzibą PiS. To już nie o sądy im chodzi? WIDEO

Tymczasem w mediach społecznościowych pojawiły się wpisy sugerujące, do czego dążyć będzie tzw. totalna opozycja. Trafnie określił to marszałek Senatu.

A oto głos posła PO - tego, który odpowiadał za kampanię prezydencką Bronisława Komorowskiego.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nowe surowe sankcje dla Iranu

zdjęcie ilustracyjne / Blondinrikard Fröberg CC BY 2.0

  

Prezydent USA Donald Trump ogłosił dziś, że jego kraj wprowadza nowy pakiet „surowych” sankcji przeciw Iranowi, które obejmą m.in. najwyższego duchowo-politycznego przywódcę tego kraju ajatollaha Alego Chameneia. To odpowiedź na zestrzelenie przez Teheran drona USA.

Nowe restrykcje zostają nałożone również na współpracowników Chameneia.

Trump ostrzegł, że sankcje przeciwko Iranowi mogą obowiązywać „latami”.

Amerykański resort finansów (skarbu) poinformował w poniedziałek o nałożeniu przez USA sankcji na ośmiu dowódców irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej. Szef resortu Steven Mnuchin dodał, że nowy pakiet restrykcji zablokuje irańskie aktywa na kolejne miliardy USD.

Mnuchin wyjaśnił, że choć pakiet tych restrykcji był przygotowywany przez Stany Zjednoczone jeszcze przed zestrzeleniem w czwartek przez Iran amerykańskiego drona i tak jest on odpowiedzą na to zdarzenie, jak i na poprzednie działania Iranu w Zatoce Perskiej.

Jednocześnie Mnuchin ogłosił, że kolejnymi sankcjami jeszcze w tym tygodniu zostanie objęty irański minister spraw zagranicznych Mohammad Dżawad Zarif.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl