Układ, który tak histerycznie się broni, uzyskał chwilową przewagę w postaci decyzji prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowaniu dwóch ustaw dotyczących sądownictwa; myślę jednak, że sobie z tym poradzimy - powiedział dziś szef klubu PiS i wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Tymczasem Jadwiga Emilewicz z Polski Razem poparła decyzję prezydenta. 

Komentując zapowiedź Andrzeja Dudy, że zawetuje ustawę o Sądzie Najwyższym oraz nowelę o Krajowej Radzie Sądownictwa, Terlecki powiedział: - Wyrażamy tylko swój niepokój, że układ, który tak histerycznie się broni, uzyskał chwilową przewagę w postaci decyzji pana prezydenta, ale myślę, że sobie z tym poradzimy.

W siedzibie PiS po raz kolejny - dziś przed godz. 17 - zebrały się władze partii; na Nowogrodzką przyjechał ponownie m.in. Ryszard Terlecki, Adama Lipiński oraz Mariusz Kamiński. W Belwederze trwa natomiast spotkanie prezydenta Dudy z premier Beatą Szydło, marszałkami Sejmu i Senatu Markiem Kuchcińskim oraz Stanisławem Karczewskim.

Tymczasem wiceminister rozwoju, polityk Polski Razem Jadwiga Emilewicz poparła na Twitterze zapowiedziane przez prezydenta Andrzeja Dudę weto do ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS.

Emilewicz napisała na Twitterze:


Prezydent Duda oświadczył dziś, że zawetuje ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS, a podpisze ustawę o ustroju sądów powszechnych. Podkreślił, że odbył bardzo wiele konsultacji: z prawnikami, sędziami, adwokatami, profesorami, socjologami, filozofami i politykami, a także z Zofią Romaszewską.