Pielgrzymka suwalska dotarła przed tron Matki Ostrobramskiej

  

W dziesiątym dniu uczestnicy salezjańskiej pielgrzymki z Suwałk do Ostrej Bramy dotarli przed tron Matki Miłosierdzia w Wilnie. Na twarzach większości widać było, jak radość i łzy wzruszenia przeplatają się nawzajem. Na Mszę św. w Ostrej Bramie do pieszej pielgrzymki dołączyły się jeszcze dwie: pielgrzymka autokarowa i rowerowa z parafii pw. Matki Miłosierdzia w Suwałkach, skąd 15 lipca wyruszyliśmy na nasze rekolekcje w drodze.

Mszy świętej na zakończenie pielgrzymki przewodniczył biskup pomocniczy diecezji ełckiej Romuald kamiński, który wygłosił również okolicznościową homilię. Wśród koncelebransów był także ks. Inspektor Andrzej Wujek SDB, prowincjał salezjanów z Warszawy. Ksiądz inspektor przekazał pielgrzymom pozdrowienia z Rzymu od Rady Generalnej salezjanów, które przesłał na jego ręce ks. Radca Tadeusz Rozmus SDB, reprezentujący w radzie inspektorie z Europy Północnej, Południowej i Środkowo–Wschodniej.

W tym miejscu chcieliśmy podziękować wszystkim czytelnikom, którzy wiernie towarzyszyli nam śledząc relacje z pielgrzymki na niezależna.pl. Przed tron Maryi w Ostrej Bramie zanieśliśmy także Wasze intencje. Modliliśmy się również i za naszą ukochaną ojczyznę, by tak jak kiedyś, tak i dzisiaj wciąż była niezdobytym bastionem chrześcijaństwa w Europie. Modliliśmy się o pokój w sercach wszystkich Polaków i nawrócenie dla tych, którzy źle życzą Polsce.

Pielgrzymi w większości pozostaną w Wilnie do środy rana. To czas na zwiedzanie Wilna, miasta w którym Pan Bóg zechciał przypomnieć światu orędzie o swoim Miłosierdziu. Miasta wspaniałych kościołów, cmentarzy i śladów ważnych dla naszej historii wydarzeń.

Zdjęcia z wejścia przed tron Matki Miłosierdzia w Wilnie:


(Fot. Maria Kamińska)


(Fot. Maria Kamińska)


(Fot. Maria Kamińska)


(Fot. Maria Kamińska)
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wojewoda unieważnił uchwały ws. szczepień

/ whitesession

  

Wojewoda wielkopolski wydał rozstrzygnięcie nadzorcze stwierdzające nieważność uchwał Rady Miasta Poznania, zgodnie z którymi wykonanie obowiązkowych szczepień byłoby warunkiem dostania się do miejskiego żłobka. Według wojewody uchwały były niezgodne z prawem.

W lipcu poznańscy radni zdecydowali, że warunkiem przyjęcia do miejskiego żłobka w Poznaniu ma być pisemne potwierdzenie odbycia obowiązkowych szczepień przez dziecko.

Jak poinformował rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego Sebastian Antczak, ze względów formalno-prawnych wojewoda wielkopolski wydał rozstrzygnięcie nadzorcze stwierdzające nieważność uchwał.

Rzecznik poinformował, że podstawę prawną orzeczenia o nieważności uchwał stanowiło "istotne naruszenie przepisów ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3". W kwestii potwierdzenia odbycia szczepień jako warunku przyjęcia dzieci do żłobków stwierdzono m.in., że dane zawarte w dokumentacji medycznej stanowią dane wrażliwe. W związku z tym nałożenie obowiązku ich udostępniania podmiotom nieuprawnionym do przetwarzania tychże danych narusza unijne przepisy dotyczące przetwarzania danych osobowych, przepisy ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta oraz konstytucję.

Warunek przedłożenia kopii dokumentu potwierdzającego odbycie obowiązkowych szczepień przez dziecko znalazł się w przyjętych w lipcu przez radę miasta statutach zespołów żłobków. Zdaniem władz miasta przyjęte rozwiązanie miałoby motywować mieszkańców Poznania do przestrzegania obowiązujących przepisów o obowiązkowych szczepieniach.

Przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej Marek Sternalski mówił w lipcu, że dzięki przyjętemu rozwiązaniu rodzice będą mogli traktować żłobek jako "oazę bezpieczeństwa zdrowotnego dla ich dzieci". Radni opozycyjnego klubu PiS zagłosowali przeciw lub wstrzymali się od głosu. Opozycja wskazywała, że nie można rodzicom, którzy nie szczepią dzieci, kategorycznie odmawiać miejsca w miejskim żłobku.

Radni opozycji wskazywali też, że wprowadzana regulacja nie została poprzedzona szeroką debatą, a nakaz przedstawiania dokumentu potwierdzającego odbycie szczepień może być niezgodne z prawem. Miejscy prawnicy zapewniali wówczas, że przetwarzanie takich danych będzie się odbywało zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl