Pielgrzymka suwalska dotarła przed tron Matki Ostrobramskiej

  

W dziesiątym dniu uczestnicy salezjańskiej pielgrzymki z Suwałk do Ostrej Bramy dotarli przed tron Matki Miłosierdzia w Wilnie. Na twarzach większości widać było, jak radość i łzy wzruszenia przeplatają się nawzajem. Na Mszę św. w Ostrej Bramie do pieszej pielgrzymki dołączyły się jeszcze dwie: pielgrzymka autokarowa i rowerowa z parafii pw. Matki Miłosierdzia w Suwałkach, skąd 15 lipca wyruszyliśmy na nasze rekolekcje w drodze.

Mszy świętej na zakończenie pielgrzymki przewodniczył biskup pomocniczy diecezji ełckiej Romuald kamiński, który wygłosił również okolicznościową homilię. Wśród koncelebransów był także ks. Inspektor Andrzej Wujek SDB, prowincjał salezjanów z Warszawy. Ksiądz inspektor przekazał pielgrzymom pozdrowienia z Rzymu od Rady Generalnej salezjanów, które przesłał na jego ręce ks. Radca Tadeusz Rozmus SDB, reprezentujący w radzie inspektorie z Europy Północnej, Południowej i Środkowo–Wschodniej.

W tym miejscu chcieliśmy podziękować wszystkim czytelnikom, którzy wiernie towarzyszyli nam śledząc relacje z pielgrzymki na niezależna.pl. Przed tron Maryi w Ostrej Bramie zanieśliśmy także Wasze intencje. Modliliśmy się również i za naszą ukochaną ojczyznę, by tak jak kiedyś, tak i dzisiaj wciąż była niezdobytym bastionem chrześcijaństwa w Europie. Modliliśmy się o pokój w sercach wszystkich Polaków i nawrócenie dla tych, którzy źle życzą Polsce.

Pielgrzymi w większości pozostaną w Wilnie do środy rana. To czas na zwiedzanie Wilna, miasta w którym Pan Bóg zechciał przypomnieć światu orędzie o swoim Miłosierdziu. Miasta wspaniałych kościołów, cmentarzy i śladów ważnych dla naszej historii wydarzeń.

Zdjęcia z wejścia przed tron Matki Miłosierdzia w Wilnie:


(Fot. Maria Kamińska)


(Fot. Maria Kamińska)


(Fot. Maria Kamińska)


(Fot. Maria Kamińska)
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ponad 3 tys. pożarów w święta

  

Od Wielkiej Soboty do Wielkiego Poniedziałku doszło do ponad 3,5 tysiąca pożarów, w których zginęło 8 osób, a 59 zostało rannych. Strażacy podjęli ponad 5,2 tys. interwencji. W okresie wielkanocnym wybuchło 467 pożarów w lasach; trawy i nieużytki paliły się ponad 1 822 razy.

Jak poinformował rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak, od początku roku w lasach wybuchło 3 480 pożarów, z czego 2 487 - w samym kwietniu. W tym miesiącu w tego typu zdarzeniach zginęły już dwie osoby. W Wielki Poniedziałek strażacy gasili 123 pożary lasów - najwięcej na Mazowszu (21), w Łódzkiem (16) i w Wielkopolsce (14).

Frątczak przypomniał, że na 10 pożarów w polskich lasach 9 powoduje człowiek.

Od rana we wtorek niemal w całej Polsce obowiązuje trzeci, czyli najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach określany przez Instytut Badawczy Leśnictwa. "To nie prognozuje niczego dobrego" - zaznaczył rzecznik.

W okresie wielkanocnym strażacy interweniowali 5 247 razy, z czego 3 517 zdarzeń to były pożary. W tych dniach zginęło 8 osób, a 59 zostało rannych. Ratownicy wyjechali ponadto do 1 460 miejscowych zagrożeń i 270 fałszywych alarmów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl