Pielgrzymka suwalska dotarła przed tron Matki Ostrobramskiej

  

W dziesiątym dniu uczestnicy salezjańskiej pielgrzymki z Suwałk do Ostrej Bramy dotarli przed tron Matki Miłosierdzia w Wilnie. Na twarzach większości widać było, jak radość i łzy wzruszenia przeplatają się nawzajem. Na Mszę św. w Ostrej Bramie do pieszej pielgrzymki dołączyły się jeszcze dwie: pielgrzymka autokarowa i rowerowa z parafii pw. Matki Miłosierdzia w Suwałkach, skąd 15 lipca wyruszyliśmy na nasze rekolekcje w drodze.

Mszy świętej na zakończenie pielgrzymki przewodniczył biskup pomocniczy diecezji ełckiej Romuald kamiński, który wygłosił również okolicznościową homilię. Wśród koncelebransów był także ks. Inspektor Andrzej Wujek SDB, prowincjał salezjanów z Warszawy. Ksiądz inspektor przekazał pielgrzymom pozdrowienia z Rzymu od Rady Generalnej salezjanów, które przesłał na jego ręce ks. Radca Tadeusz Rozmus SDB, reprezentujący w radzie inspektorie z Europy Północnej, Południowej i Środkowo–Wschodniej.

W tym miejscu chcieliśmy podziękować wszystkim czytelnikom, którzy wiernie towarzyszyli nam śledząc relacje z pielgrzymki na niezależna.pl. Przed tron Maryi w Ostrej Bramie zanieśliśmy także Wasze intencje. Modliliśmy się również i za naszą ukochaną ojczyznę, by tak jak kiedyś, tak i dzisiaj wciąż była niezdobytym bastionem chrześcijaństwa w Europie. Modliliśmy się o pokój w sercach wszystkich Polaków i nawrócenie dla tych, którzy źle życzą Polsce.

Pielgrzymi w większości pozostaną w Wilnie do środy rana. To czas na zwiedzanie Wilna, miasta w którym Pan Bóg zechciał przypomnieć światu orędzie o swoim Miłosierdziu. Miasta wspaniałych kościołów, cmentarzy i śladów ważnych dla naszej historii wydarzeń.

Zdjęcia z wejścia przed tron Matki Miłosierdzia w Wilnie:


(Fot. Maria Kamińska)


(Fot. Maria Kamińska)


(Fot. Maria Kamińska)


(Fot. Maria Kamińska)
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

„Tusk łamie ducha traktatu”!

Donald Tusk / European Union / Laurie Dieffembacq; flickr.com

  

Europoseł Jacek Saryusz-Wolski w wywiadzie dla Telewizji Republika przypomniał, że zgodnie z traktatem unijnym nie wolno przewodniczącemu Rady Europejskiej w ogóle występować w takiej roli - pełnić w krajach członkowskich jakiejś funkcji. Jednocześnie według eurodeputowanego pomysł, by Tusk tworzył ruch społeczny w Polsce, komplikuje sytuację tzw. Koalicji Europejskiej.

Polityk jest zdania, że przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk nie powinien angażować się w krajową walkę polityczną. Pytany wprost o to, czy Tusk łamie unijny traktat Saryusz-Wolski odpowiada:

Może litery nie, ale ducha traktatu na pewno łamie przewodniczący Tusk, włączając się tak bardzo bezpośrednio w walkę polityczną.
- ocenił europoseł.

Proszony o ocenę potencjalnego ruchu społecznego w Polsce, w którego działanie miałby się włączyć Tusk, odparł, że chyba najtęższe głowy polityczne w Polsce pochylają się nad tym.

Myślę, że komplikuje to scenę polityczną w Polsce dla tych, którzy próbują zawiązać tzw. koalicję europejską.
- ocenił.

Podkreślił przy tym, że jeśli spojrzeć na różne elementy tej koalicji, to nazwałby ją „koalicją moskiewską”, bo jej „stosunek do różnych ważnych interesów narodowych jest co najmniej dziwny”.

Według niego ruch społeczny organizowany teraz, „na chybcika”, nie wiadomo jeszcze, czy w konkurencji wobec takiej koalicji, czy nie „wygląda raczej na dosyć rozpaczliwe działania”.

To wygląda raczej na dosyć rozpaczliwe działania niż na przemyślaną, długofalową reakcję, projekt czy plan polityczny.
- ocenił Saryusz-Wolski.

Zgodnie z decyzją kierownictwa PiS Saryusz-Wolski będzie kandydował do europarlamentu z pierwszej pozycji w okręgu warszawskim. „Dwójkę” ma w tym okręgu otrzymać Ryszard Czarnecki.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, Telewizja Republika

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl