292 mln osób podróżowało koleją w 2016

  

Blisko co trzeci bilet spółki PKP Intercity jest sprzedawany za pośrednictwem internetu lub z aplikacji mobilnej. Bilety tej spółki stanowią 81 proc. ogółu wszystkich biletów kupionych przez internet. W minionym roku prawie 16 mln pasażerów kupiło bilet kolejowy drogą elektroniczną. To ponad 5 proc. ogólnej liczby przejazdów - poinformował w komunikacie Urząd Transportu Kolejowego.

Nadal jednak najwięcej pasażerów kupuje bilet w tradycyjny sposób – w kasie biletowej. Tak postępuje 56 proc. podróżnych.

Jak podaje UTK 16 proc. stanowią pasażerowie kupujący bilet w pociągu u konduktora. W przypadku braku możliwości zakupu biletu w kasie konduktor nie pobiera dodatkowej opłaty za wystawienie biletu.

Coraz bardziej popularne stają się automaty do sprzedaży biletów. W stacjonarnych, ustawionych w budynkach dworcowych czy na peronach bilet kupiło 6 proc. podróżnych. Najmniej biletów kupiono w automatach, które znajdują się w pociągach. W ten sposób sprzedano jedynie 1,2 mln biletów, czyli ok. 0,4 proc.

W ubiegłym roku z usług kolei skorzystały łącznie 292 mln osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Włochy: nie żyje już 66 lekarzy

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /Creative Commons CC0/Engin_Akyurt

  

Do 66 wzrosła we Włoszech liczba zmarłych lekarzy zakażonych koronawirusem - poinformowała we wtorek krajowa federacja lekarzy rejestrująca kolejne zgony w czasie epidemii. W ostatnich godzinach zmarło trzech następnych pracowników służby zdrowia.

Ostatnie zgony zanotowano w Mesynie na Sycylii, w Como w Lombardii i w Rzymie.

Zakażonych koronawirusem jest 8956 przedstawicieli całego personelu medycznego we Włoszech.

W wydanym komunikacie federacja podkreśliła: "Wśród ludności rośnie wdzięczność wobec pracowników służby zdrowia, którzy narażają własne życie, by ratować innych, w nierównej walce gołymi rękoma z wirusem".

Jak dodano, wdzięczność ta wyrażana jest we Włoszech codziennie w różny sposób, także na ręce tej organizacji, która otrzymuje wiadomości, listy i wiersze dedykowane lekarzom. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts