Pozdrowienia z pielgrzymki

  

W ramach felietonu kibica serdecznie pozdrawiam naszych Czytelników z trasy pielgrzymki do Ostrej Bramy. Przed tronem Matki Miłosierdzia staniemy w poniedziałkowe południe. Zgodnie z obietnicą zaniesiemy Maryi także Wasze intencje.

Na pielgrzymce działo się wiele. Czas rekolekcji w drodze wypełnił bogaty program duchowy. Tradycyjnie odwiedzaliśmy też miejsca związane z historią naszych bohaterów, którzy na kresowej Ziemi Wileńskiej walczyli o wolną Polskę. Śledziliśmy również na bieżąco wydarzenia w naszej ojczyźnie. W intencjach odczytywanych podczas pielgrzymkowych mszy świętych, na modlitwie różańcowej i koronką do Miłosierdzia Bożego prosiliśmy o ostateczne zwycięstwo dobra nad złem w Polsce, za rządzących, o dar świadectwa wierności chrześcijańskim tradycjom dla nas wszystkich. Wierzę, że nasza modlitwa zanoszona w pielgrzymim trudzie zostanie wysłuchana. Trzeba zmieniać rzeczywistość wokół nas na lepsze, bez modlitwy jednak nie damy rady. Widać to bardzo wyraźnie, jak demony wiją się, by posiąść ostatecznie nasze serca, by oderwać Polskę od Boga i Kościoła, by zwodzić nadal mamoną świata tych, którzy nie chcą przejrzeć na oczy i wciąż trwają w totalnym zakłamaniu.

Na pielgrzymce pojawiło się jak zwykle wielu młodych kibiców. Mieli swój specjalny etap w grupie żółtej w drodze na Apel Pamięci do Koniuch, gdzie modliliśmy się za mieszkańców tej miejscowości wymordowanych przez sowiecko-żydowską partyzantkę w 1944 r. Kibicowskie race i transparenty pojawiły się także podczas modlitwy na grobach naszych żołnierzy w Oranach, Koleśnikach i Wilnie. Do Ostrej Bramy grupa żółta wejdzie tradycyjnie już z transparentem Lechii Gdańsk w barwach narodowych i hasłem „Bóg – Honor – Ojczyzna”.

Dziękuję tym wszystkim, którzy towarzyszyli naszemu pielgrzymowaniu do Ostrej Bramy. Dzięki codziennym relacjom na portalu Niezależna.pl naszą wędrówkę na bieżąco mogło obserwować wiele osób. Wkład środowiska niezależnych mediów w przebieg naszej wędrówki został dodatkowo spotęgowany koncertem Pawła Piekarczyka „Podziemna Armia Powraca”, który odbędzie się w niedzielę 23 lipca w Rudominie przy szkole na apelu pielgrzymkowym ok. godz. 19. Paweł jest ze strony „GP” koordynatorem klubów „Gazety Polskiej”. Zapowiedź jego koncertu pielgrzymi powitali gromkimi brawami. Przez polskie media na Wileńszczyźnie zapraszaliśmy na to wydarzenie także naszych rodaków. Pojawią się na nim kibice Polonii Wilno oraz młodzieżowych grup patriotycznych, które działają w Wilnie i Solecznikach. Pawle, już dzisiaj serdecznie ci dziękujemy. To będzie dla nas prawdziwa duchowa uczta, która wzmocni nasze intencje i radość z tego, że następnego dnia z biało-czerwonymi sztandarami staniemy u stóp Tej, co w Ostrej świeci Bramie.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl