Światowy obrońca życia

  

Pod przywództwem Donalda Trumpa USA stały się ważnym obrońcą prawa do życia i praw rodziców na świecie. Dowodzi tego np. nie tylko osobiste zaangażowanie prezydenta w obronę Charliego Garda, ale i decyzje Senatu oraz innych struktur władzy, które przyznały chłopcu i jego rodzicom amerykańskie obywatelstwo po to, by ułatwić leczenie dziecka. Charlie miał zostać uśmiercony wbrew woli rodziców na wniosek lekarzy z Great Ormond Street Hospital w Londynie. Sądy przyznały rację lekarzom. Rodzice jednak nie poddali się i rozpoczęli międzynarodową akcję na rzecz uratowania dziecka. Poparli ich m.in. papież Franciszek i prezydent Trump. Na końcu brytyjski sąd ustąpił, pozwalając na zbadanie dziecka przez niezależnego specjalistę. Amerykański profesor neurologii Michio Hirano z Uniwersytetu Columbia zaproponował eksperymentalną metodę leczenia. Senat USA, przyznając obywatelstwo Charliemu, daje wyraźny sygnał zaangażowania w obronę życia, ale wcale nie oznacza to, że chłopiec będzie leczony. Na to musi jeszcze się zgodzić… brytyjski sąd. Specjaliści z londyńskiego szpitala uparli się, by dziecko zabić, i nie ustępują. A bez zgody sądu nie można zabrać chłopca z tamtejszej placówki.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts