Wizyta attaché obrony Mongolii w DG RSZ

  

20 lipca br., w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych złożyła wizytę akredytacyjną nowa attaché obrony Mongolii płk Ariunaa Orosoo.

Jak informuje oficjalny portal DG RSZ, panią pułkownik przyjął I. zastępca dowódcy generalnego RSZ gen. dyw. pil. Jan Śliwka wraz z przedstawicielami Oddziału Współpracy Międzynarodowej oraz Departamentu Wojskowych Spraw Zagranicznych MON.

Podczas spotkania generał Jan Śliwka życzył nowej attaché samych sukcesów na nowym stanowisku oraz zapewnił o otwartości Sił Zbrojnych RP na współpracę z Ambasadą Mongolii i zaprosił do złożenia kolejnej wizyty, podczas której pani pułkownik miałaby możliwość spotkać się z dowódcą generalnym RSZ gen. dyw. Jarosławem Miką - czytamy. 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DG RSZ
Tagi

Wczytuję komentarze...


Czy PO rozważa wycofanie Kidawy-Błońskiej? Budka: wszystkie warianty wchodzą w grę

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Lider PO Borys Budka poinformował, że w niedzielę dojdzie do rozmowy kandydatów na prezydenta. Odpowiadając na pytanie, czy Platforma dopuszcza możliwość wycofania kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, przyznał: wszystkie warianty wchodzą w grę.

Budka został zapytany w TVN24, czy w sytuacji rozwijającej się w Polsce epidemii dopuszcza wycofanie kandydatki Platformy na prezydenta. Odpowiedział: "Wszystkie rozwiązania są dzisiaj możliwe". A następnie powtarzał to, co już wszyscy wielokrotnie słyszeli:

"Dla nas ktoś, kto zachęca do wzięcia udziału w tych wyborach, będzie miał krew na rękach. To nie pierwszy raz, kiedy interes polityczny PiS i Jarosława Kaczyńskiego jest przed interesem obywatela, przed dobrem obywateli".

Dlatego też - dodał lider PO - trwają rozmowy przedstawicieli opozycji. "Rozmawiamy, jestem po konsultacjach z kolegami z innych klubów parlamentarnych, jutro spotkanie kandydatów na prezydenta" - zaznaczył Budka.

Kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń zaprosił dziś Kidawę-Błońską i prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza na rozmowę o poprawkach, które mogą Lewica, Stronnictwo i Koalicja Obywatelska mogą wspólnie złożyć w Senacie do tzw. tarczy antykryzysowej. Kilka godzin później z podobna inicjatywą wyszła Kidawa-Błońska. "Dziś nie ma miejsca na niepotrzebne emocje. Kryzysowa sytuacja wymaga od nas, kandydatów demokratycznej opozycji, pilnej rozmowy. Zapraszam Was wszystkich na wideokonferencję jutro. Sztaby ustalą szczegóły" - napisała kandydatka PO na Twitterze.

Informacji Budki o ustalonym spotkaniu nie potwierdzają jednak inni kandydaci. "Mogę jedynie powiedzieć, że dziś doszło do rozmowy Władysława Kosiniaka-Kamysza z Robertem Biedroniem" - powiedziała osoba z otoczenia lidera PSL.

Robert Biedroń napisał na Twitterze:

"Jestem po rozmowie z (Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem) Dziękuję za nią! Rozmawialiśmy o współpracy - tak, by Senat naprawił błędy Sejmu i nowe ustawy stały się tarczą, a nie pętlą na szyję. Warunki są proste: zachowanie pensji pracowników, uratowanie firm i wsparcie ochrony zdrowia".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts