Kodziarstwo i totalna opozycja protestują przed Sejmem. TRANSMISJA NA ŻYWO

Informacja o uchwaleniu ustawy o Sądzie Najwyższym wzburzyła protestujących przed Sejmem. Położyli się oni wzdłuż barierek, które rozstawiono wokół terenu Izby i uderzali w nie stopami.

Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Informacja o uchwaleniu ustawy o Sądzie Najwyższym wzburzyła protestujących przed Sejmem. Położyli się oni wzdłuż barierek, które rozstawiono wokół terenu Izby i uderzali w nie stopami. Protest przed budynkiem parlamentu wciąż trwa. Prowadzimy transmisję wideo z tego wydarzenia.

Kodziarze krzyczeli „Hańba!” oraz „Sejm jest nasz, a nie wasz”. Kilkoro protestujących, którzy przedarli się przez barierki ochraniające teren Sejmu, zostało wyniesionych przez policję.

Czytaj też: Opozycja (i jej sympatycy) leży na łopatkach! Dosłownie - to jest dowód ZDJĘCIA, WIDEO

- Dziewięć osób zostało wylegitymowanych i wyprowadzonych na zewnątrz. Policja będzie prowadzić czynności prawdopodobnie w kierunku popełnienie wykroczenia i naruszenia porządku - poinformował asp. szt. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.

Po tym jak demonstranci przeszli przez barierki, policjanci przeszli także na ich stronę, zabezpieczając ogrodzenie po obu stronach.

Demonstrujący wyprowadzeni z miejsca protestu (w tym lider Obywateli RP Paweł Kasprzak) powrócili już przed barierki i zostali powitani brawami przez pozostałych.

Na niezalezna.pl można oglądać transmisję na żywo sprzed budynku Sejmu (kliknij w zdjęcie):Dziś na godzinę 20 opozycja zapowiedziała demonstrację przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

 Źródło: niezalezna.pl,PAP

 

#protest opozycji #KOD #Warszawa

pb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo