Kodziarstwo i totalna opozycja protestują przed Sejmem. TRANSMISJA NA ŻYWO

  

Informacja o uchwaleniu ustawy o Sądzie Najwyższym wzburzyła protestujących przed Sejmem. Położyli się oni wzdłuż barierek, które rozstawiono wokół terenu Izby i uderzali w nie stopami. Protest przed budynkiem parlamentu wciąż trwa. Prowadzimy transmisję wideo z tego wydarzenia.

Kodziarze krzyczeli „Hańba!” oraz „Sejm jest nasz, a nie wasz”. Kilkoro protestujących, którzy przedarli się przez barierki ochraniające teren Sejmu, zostało wyniesionych przez policję.

Czytaj też: Opozycja (i jej sympatycy) leży na łopatkach! Dosłownie - to jest dowód ZDJĘCIA, WIDEO

- Dziewięć osób zostało wylegitymowanych i wyprowadzonych na zewnątrz. Policja będzie prowadzić czynności prawdopodobnie w kierunku popełnienie wykroczenia i naruszenia porządku - poinformował asp. szt. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.

Po tym jak demonstranci przeszli przez barierki, policjanci przeszli także na ich stronę, zabezpieczając ogrodzenie po obu stronach.

Demonstrujący wyprowadzeni z miejsca protestu (w tym lider Obywateli RP Paweł Kasprzak) powrócili już przed barierki i zostali powitani brawami przez pozostałych.

Na niezalezna.pl można oglądać transmisję na żywo sprzed budynku Sejmu (kliknij w zdjęcie):Dziś na godzinę 20 opozycja zapowiedziała demonstrację przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tokio: psy będą pomagać antyterrorystom

/ prettysleepy

  

Specjalnie przeszkolone psy ras labrador i beagle będą podczas przyszłorocznych igrzysk w Tokio pomagać antyterrorystom w wykrywaniu ewentualnych niebezpieczeństw, w tym podejrzanych przedmiotów i materiałów wybuchowych.

W stolicy Japonii na jednej ze stacji metra przeprowadzono ćwiczenia z czworonogami. Oprócz psów oraz ludzi nad zapewnieniem bezpieczeństwa kibicom i mieszkańcom stolicy podczas igrzysk czuwać będzie także najnowsza technologia – skanery ciała zainstalowane na stacjach metra i kolei naziemnej oraz roboty – poinformował "New York Times".

Większość osób, które stały się mimowolnymi uczestnikami testów bezpieczeństwa w metrze, nie narzekała na utrudnienia z tego powodu.

"Podobne środki bezpieczeństwa obowiązują na lotniskach, więc nie ma w tym nic dziwnego. Każde podjęte działania służące bezpieczeństwu to dobry i wartościowy pomysł"

- powiedział mieszkaniec Tokio Sayaka Ito.

Codziennie z transportu publicznego w tokijskiej metropolii korzysta 20 mln ludzi. Eksperci szacują, że podczas igrzysk do Tokio przyjedzie ponad 600 tysięcy kibiców z całego świata. Pierwsze testy z udziałem skanningu ciała przeprowadzono w marcu. Wszystkie działania prowadzone przez władze miasta i organizatorów mają na celu wzmocnienia bezpieczeństwa w stolicy Japonii w miejscach w publicznych podczas zmagań olimpijskich.

Igrzyska w Tokio rozpoczną się 24 lipca, a zakończą 9 sierpnia 2020, zaś paraolimpiada potrwa od 25 sierpnia do 6 września.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl