Najlepszy strzelec minionego sezonu, Marcin Robak, trafił z Lecha Poznań do Śląska Wrocław. Umowa napastnika obowiązywać będzie do końca czerwca 2019 roku - poinformował wrocławski klub.

Marcin Robak to zawodnik mocno związany z Dolnym Śląskiem. Urodził się w Legnicy, jest wychowankiem tamtejszego Konfeksu, a w 2002 roku dołączył do Miedzi. Później występował w  Koronie Kielce, Widzewie Łódź oraz tureckich klubach - Konyaspor Kulübü i Mersin İdman Yurdu SK.  Wiosną 2013 roku wrócił do Polski. Przeniósł się do Piasta Gliwice, lecz wkrótce trafił na Pomorze – do Pogoni Szczecin.

Ten ruch okazał się strzałem w dziesiątkę. Już w pierwszym sezonie Robak sięgnął po koronę króla strzelców. Co więcej, na swoim koncie zapisał także zdobycie 5 bramek w jednym spotkaniu (z Lechem Poznań). Doświadczony napastnik, który zawsze gwarantował wiele goli, w 2015 roku podpisał kontrakt z Kolejorzem, wówczas świeżo upieczonym mistrzem Polski. 

W ubiegłym sezonie LOTTO Ekstraklasy z dorobkiem 18 bramek  został po raz drugi w karierze najlepszym strzelcem rozgrywek (tym razem wspólnie z Marco Paixao). Podczas tegorocznej gali Ekstraklasy Marcin Robak otrzymał również tytuł „Najlepszego napastnika”.

Czy wystrzeli także w Śląsku?