Szczerbie zrzedła mina. Wyszedł do KODu a tam... "Żenada! Zdrajca! Hańba!"

  

Po burzliwych nocnych obradach sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba wyszedł do protestującego przed Sejmem KODu. Zapewne liczył na ciepłe przyjęcie, może nawet oklaski... a tam? Usłyszał parę słów gorzkiej prawdy. Poseł nie potrafił nawet ukryć swojego zdziwienia.

Sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka odrzuciła wnioski PO, PSL i Nowoczesnej o odrzucenie projektu ustawy o SN w całości. O 23.30 komisja przeszła do procedowania poszczególnych poprawek. Po tym jak wszystkie zaproponowane przez "totalnych" poprawki zostały odrzucone posłowie opozycji otoczyli stół prezydialny, zaczęli krzyczeć, wyrywać przewodniczącemu komisji mikrofon, rzucać pomiętymi kartkami i gasić światło.

CZYTAJ WIĘCEJ: Gorszące sceny na obradach komisji. „Chodzi im o to, aby było tak jak było”

Poseł Michał Szczerba, który był organizatorem grudniowego puczu, po zakończonych obradach wyszedł do KODziarzy protestujących pod Sejmem i zaczął majaczyć coś o nielegalnym posiedzeniu komisji.

Zapewne liczył, że wspierający opozycję KOD przyjmie jego słowa gromkimi oklaskami. Nawet nie umiał ukryć zdziwienia po tym co usłyszał.

- Nie macie żadnej siły. Żenada! - krzyknął ktoś z tłumu.

- Panie pośle Wasza siła stoi za barierką, przed którą Pan stoi. To jest Wasza jedyna siła - powiedział inny uczestnik manifestacji.

- Pan robi żenadę teraz - dodała inna osoba z tłumu.

- Nie macie żadnej siły. Większość ma PiS. A Wasze gadanie nie ma żadnej siły. - słyszymy na nagraniu.


Zakrzyczany przez tłum Szczerba ostatecznie przesunął się w inne miejsce.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Deweloper ukazany za krytykę Pekinu

zdjęcie ilustracyjne / geralt CC0

  

Pekińska komisja antykorupcyjna ogłosiła we wtorek, że toczy się dochodzenie przeciwko byłemu deweloperowi Ren Zhiqiangowi, który zniknął w ubiegłym miesiącu po publikacji eseju krytykującego przywódcę ChRL Xi Jinpinga za reakcję na epidemię koronawirusa.

69-letni Ren, były prezes grupy deweloperskiej Huayuan oraz były wysoko postawiony członek Komunistycznej Partii Chin (KPCh) w Pekinie, podejrzewany jest o „poważne naruszenia dyscypliny” - poinformowała komisja. Chińskie władze często określają w ten sposób dochodzenia korupcyjne.

Kontakt z Renem urwał się marcu, wkrótce po opublikowaniu przez niego w mediach społecznościowych eseju, w którym zarzucił KPCh, że w niewłaściwy sposób zareagowała na epidemię koronawirusa – informowała wówczas agencja Reutera, powołując się na znajomych Rena.

W swoim artykule Ren nazwał chińskiego przywódcę „błaznem” i nie tylko zarzucił władzom próby zatuszowania epidemii na jej początkowym etapie, ale również skrytykował późniejsze zabiegi mające na celu promowanie sukcesu partii w zwalczaniu wirusa – przekazał hongkoński dziennik „South China Morning Post”, który również informował o zniknięciu mężczyzny.

Gazeta przypomniała, że Ren wielokrotnie krytykował wcześniej chińskie władze. W 2016 roku otwarcie sprzeciwił się głoszonemu przez Xi poglądowi, że państwowe media powinny być podporządkowane linii partii. Uznano wówczas, że naruszył dyscyplinę polityczną i usunięto jego konto z sieci Weibo – chińskiego odpowiednika Twittera, który jest tam zablokowany.

Zanim to nastąpiło, profil Rena obserwowało 37 mln użytkowników – podał „SCMP”, oceniając, że do jego popularności przyczyniło się również pochodzenie autora. Ojciec Rena należał do pierwszego pokolenia rewolucjonistów, którzy zakładali Chińską Republikę Ludową.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts