"Korona królów" - superprodukcja TVP od listopada na antenie

Niedawno ruszyły prace nad największą od 30 lat produkcją Telewizji Polskiej - serialem „Korona królów”, który opowie o czasach panowania Kazimierza Wielkiego.

M. Makowski/TVP
Niedawno ruszyły prace nad największą od 30 lat produkcją Telewizji Polskiej - serialem „Korona królów”, który opowie o czasach panowania Kazimierza Wielkiego. Jak dowiedział się portal wirtualnemedia.pl, emisję pierwszego odcinka zaplanowano na listopad.

„Korona królów” to największa od trzech dekad produkcja Telewizji Polskiej, która zdaniem Jacka Kurskiego pokaże widzowi czasy świetności Polski za panowania ostatniego Piasta: 

To pierwsza wielka produkcja Telewizji Polskiej od ponad 30 lat, która pokaże piękno naszej historii, czasy odbudowywania państwowości


Właśnie ruszyły prace nad serialem. W obsadzie zobaczymy m.in. Halinę Łabonarską, Mateusza Króla, Martę Bryłę i Marcina Rogacewicza. Nad projektem czuwa królowa polskich seriali - Ilona Łepkowska.

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal wirtualnemedia.pl, emisję pierwszego odcinka "Korony królów" TVP zaplanowała na listopad.
 

 Źródło: niezalezna.pl,wirtualnemedia.pl

 

#TVP #Jacek Kurski #Kazimierz Wielki #korona królów

MJ
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo