Kolejna prowokacja opozycji! Mieszkowski jak Szczerba w grudniowym puczu

  

Od samego początku dzisiejszych obrad opozycja próbuje zakłócić przebieg posiedzenia. Nowoczesna chciała przerwy i ponownego zwołania komisji sprawiedliwości. Krzysztof Mieszkowski z Nowoczesnej próbował wtargnąć na mównicę i podbiegł do Jarosława Kaczyńskiego z rękoma w górze. Doszło do ostrej wymiany zdań. Prowadzący obrady Wicemarszałek Terlecki podjął decyzję o wykluczeniu z obrad Mieszkowskiego.

Decyzję o wykluczeniu posła z obrad poprzedziła kolejna awantura – poseł Nowoczesnej podchodził w okolice miejsca Jarosława Kaczyńskiego. Poseł wszedł na sejmową mównicę i nie chciał jej opuścić.

CZYTAJ WIĘCEJ: Awantura w Sejmie. Poseł Mieszkowski wykluczony z dalszych obrad

Posłowie totalnej opozycji najwyraźniej dążą do eskalacji konfliktu w Sejmie, Tym razem poseł Krzysztof Mieszkowski przyjął rolę prowokatora. Z rękoma w górze podbiegł w pobliże miejsca zajmowanego przez Jarosława Kaczyńskiego oraz wtargnął na mównicę i nie chciał jej opuścić. Czyżby w ten sposób opozycja chciała zapoczątkować kolejną próbę puczu? 
Marszałek Terlecki zarządził przerwę w obradach Sejmu, podczas której zwołano Konwent Seniorów. Po przerwie Krzysztof Mieszkowski został przywrócony do dzisiejszych obrad Sejmu.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Rosja oskarża prezydenta USA o... zawłaszczanie innych planet! To nie jest żart

prezydent USA Donald Trump / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Rosyjska agencja kosmiczna Roskosmos zarzuciła prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi stworzenie podstaw do zawłaszczenia innych planet, co, zdaniem Roskosmosu, miał uczynić podpisując dekret definiujący amerykańską politykę górnictwa komercyjnego w przestrzeni kosmicznej.

Dekret podważa, według rosyjskiej agencji kosmicznej, zakres współpracy międzynarodowej w kosmosie. Zgodnie z dokumentem, USA będą próbować negocjować dwu- i wielostronne porozumienia z innymi państwami w sprawie bezpiecznego i zrównoważonego odzyskiwania i wykorzystywania zasobów kosmicznych przez sektor prywatny i publiczny.

Dekret Trumpa ma zachęcać firmy do angażowania się w takie przedsięwzięcia, ponieważ niepewność prawa do tej pory temu nie sprzyjała. W opublikowanym na stronach Białego Domu tekście czytamy, że „przestrzeń kosmiczna jest prawnie i fizycznie unikalną sferą ludzkiej aktywności i USA nie postrzegają jej jako globalnego dobra wspólnego”.

Roskosmos twierdzi, że to stanowisko przeczy pojęciu kosmosu jako należącego do całej ludzkości i ostrzega, że „próby zawłaszczenia przestrzeni kosmicznej i agresywne plany przejęcia terytoriów innych planet” utrudnią owocną współpracę między państwami.

Jak zauważa agencja Reutera, mimo nienajlepszych relacji amerykańsko-rosyjskich i licznych punktów spornych, takich jak kwestia Ukrainy czy sprawa ingerowania w wybory, współpraca kosmiczna między tymi państwami była kontynuowana.

Jakakolwiek próba prywatyzacji przestrzeni kosmicznej w takiej czy innej formie - ale trudno mi teraz powiedzieć, czy to (poniedziałkowy dekret Trumpa – przyp. red.) może być postrzegane jako próba prywatyzacji kosmosu - byłaby nieakceptowalna.
- grozi rzecznik pasowy Kremla Dmitrij Pieskow.

Jak widać „Gwiezdne QWojny” przenoszą się teraz z kinowych sal i ekranów telewizorów na polityczne salony.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts