Telewizja Republika dotarła do nagrania ujawniającego skandaliczny proceder dewastacji Pomnika Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie . Jak się okazuje, nikt nie usuwa z niego wypalających się zniczy. Wylewający się z nich wosk trwale niszczy monument. Poza tym, po demonstracji Obywateli RP i KOD wspieranych przez opozycję totalną, teren wokół pomnika przypomina... śmietnisko.

Pomnik Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie  znajdujący się przy ulicy Wiejskiej naprzeciw kompleksu budynków Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, przy skrzyżowaniu z ulicą Jana Matejki jest dewastowany.

Szokujący film ujawniający kulisy rzekomej walki o demokrację udostępniła Telewizja Republika. Na nagraniu widać, że na pomniku stoi mnóstwo wypalających się zniczy i świeczek. Wypływający z nich wosk i stearyna trwale niszczą monument.

- Za parę dni w tym miejscu będą uroczystości nieupamiętniające 73. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego, a jesteśmy świadkami dewastacji pomnika. Wypalające się znicze, wosk wylewa się na pomnik – słyszymy na nagraniu.

 
ZOBACZ FILM: