Jak poinformowało biuro republikańskiego senatora z Arizony Johna McCaina zdiagnozowano u niego raka mózgu. Rozważane są możliwe metody leczenia, m. in. chemoterapia i naświetlanie.

Glejaka wielopostaciowego wykryto po zabiegu usunięcia skrzepu krwi powyżej lewego oka senatora, wykonanej w renomowanej Mayo Clinic. Analiza tkanki usuniętej podczas zabiegu wykazała, że skrzep spowodowany był przez zmiany nowotworowe.

McCain to długoletni senator republikański i dwukrotny były kandydat na prezydenta. W 2008 roku przegrał z George W. Bushem a w 2008 r. z demokratą Barackiem Obamą. 80-latek odpoczywa obecnie w swoim domu w Arizonie.

Prezydent USA Donald Trump opublikował na stronie Białego Domu oświadczenie w tej sprawie.

John McCain był zawsze wojownikiem. Modlimy się za senatora McCaina i całą jego rodzinę - napisał Trump.- Senator i jego rodzina rozważają, razem z jego lekarzami z Mayo Clinic, opcje leczenia - głosi opublikowany komunikat kliniki.

W przeszłości McCain był pilotem w marynarce wojennej USA. W 1967 r. podczas wojny w Wietnamie został zestrzelony nad Hanoi i przez 6 lat (do roku 1973 r.) był przetrzymywany jako jeniec wojenny. Przed tą misją omal nie zginął podczas pożaru na pokładzie lotniskowca USS Forrestal.