Za łapówki załatwiała urlopy dziekańskie

  

57-letnia pracownica dziekanatu Szkoły Głównej Handlowej w zamian za łapówki załatwiała studentom urlopy dziekańskie, mimo że mieli niezaliczone przedmioty. Urszula W. podkładała dziekanowi do podpisu dokumenty bez daty. Dopisywała ją po otrzymaniu sygnatury.

Śledztwo w tej sprawie trwa już dwa lata i do tej pory nie udało się ustalić ilu studentów skorzystało z pomocy Urszuli W. Szacuje się, że mogło być ich kilkunastu. Dotychczas 3 osoby przyznały się do wręczenia łapówki kobiecie. 

Śledczy warszawskiej Prokuratury Okręgowej przedstawili podejrzanej zarzuty przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za wyłudzanie poświadczających nieprawdę dokumentów o przebiegu studiów, podrabiania dokumentów i poświadczanie nieprawdy w dokumentacji uczelni.

Jak podaje tvp.info Urszula W. wypisywała druki urlopów dziekańskich bez daty ich rozpoczęcia. Potem, gdy zostały zatwierdzone przez dziekana, dopisywała wsteczne daty, tak aby wykazać, że studenci nie mogą mieć zaległości, bo byli wówczas na urlopie. 

Dwoje studentów którzy skorzystali z pomocy "Pani Uli" ukończyło studia. Nie zabrano im dyplomów, bo sprawa wyszła na jaw już po obronie ich prac, a wszystkie egzaminy zdali zgodnie z przepisami.

Kobieta podrobiła również podpis jednego ze studentów i poświadczyła nieprawdę w dokumentacji dotyczącej toku jego studiów. Zainteresowany nie przyznał się jednak do wręczenia kobiecie łapówki.

Urszula W. została skazana na karę 200 stawek dziennych grzywny po 30 zł Dostała także zakaz wykonywania zawodu pracownika administracyjnego. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: tvp.info,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Pompeo o hojności USA: Żaden kraj nie może dorównać

Mike Pompeo / Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Sekretarz stanu Mike Pompeo zapowiedział dziś, że władze USA będą starały się zatrzymać dla swoich obywateli najpotrzebniejszy sprzęt medyczny aż popyt na niego zostanie zaspokojony. Szef dyplomacji ogłosił też przeznaczenie 225 mln USD na pomoc innym krajom.

- W tej chwili, biorąc pod uwagę wielkie zapotrzebowanie na środki ochrony osobistej w naszym własnym kraju, będziemy się skupiać na zatrzymaniu kluczowych środków medycznych w Stanach Zjednoczonych, dotąd aż popyt na nie zostanie zaspokojony

 - oświadczył sekretarz stanu.

Wypowiedź Pompeo padła niecały dzień po tym, jak administracja prezydenta Donalda Trumpa i koncern 3M - czołowy producent m.in. masek N95 - wypracowały porozumienie mające umożliwić eksport masek do Kanady i innych krajów. Władze USA starały się wcześniej wymusić na firmie zablokowanie eksportu masek. Według premiera kanadyjskiej prowincji Ontario Douga Forda, w poniedziałek na granicy zatrzymano transport ok. 3 milionów masek.

Podczas konferencji Pompeo zapowiedział też przeznaczenie dodatkowo 225 milionów dolarów na globalną walkę z pandemią koronawirusa. Już wcześniej USA przeznaczyły na ten cel 274 miliony. Pieniądze zostaną użyte m.in. w celu zakupu testów diagnostycznych, wdrożenia programów prewencji i wzmocnienia systemów opieki zdrowotnej.

- Żaden kraj nie może dorównać temu poziomowi hojności

- zaznaczył Pompeo.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts