Trump żałuje wyboru prokuratora generalnego

  

Prezydent Donald Trump przyznał w wywiadzie dla "The New York Times", że nie mianowałby Jeffa Sessionsa na stanowisko szefa resortu sprawiedliwości i prokuratora generalnego gdyby wiedział, że zdecyduje się odciąć od śledztwa w sprawie "afery rosyjskiej".

Trump decyzję Sessionsa o zdystansowaniu się do wszelkich spraw związanych z Rosją i podejrzeniami o ingerowanie Moskwy w ubiegłoroczne wybory prezydenckie uznał za bardzo nieuczciwą.

- Sessions nie powinien nigdy tego zrobić. Gdyby powiedział mi, że zamierza tak postąpić zanim objął stanowisko, wybrałbym kogoś innego - przyznał prezydent USA.

Anonimowy doradca prezydenta wytłumaczył Associated Press, że wypowiedź Trumpa nie oznacza, iż zamierza on zdymisjonować Sessionsa. Nie wykluczył on jednak, że szef resortu sprawiedliwości sam poda się do dymisji.

Decyzja Sessionsa po tym jak na jaw wyszły jego kontakty z ambasadorem Rosji w Waszyngtonie Siergiejem Kisljakiem doprowadziła  do powołania specjalnego prokuratora ds. "afery rosyjskiej" Roberta Muellera.

Prowadzone przez Muellera śledztwo, które dotyczy również niejasnych kontaktów osób z otoczenia Trumpa z Rosjanami, rzuca coraz większy cień na administrację obecnego prezydenta.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Nowe dane resortu zdrowia: Już 4666 zakażeń koronawirusem w Polsce! Zmarło kolejne 18 osób

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 134 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Niestety, do liczby ofiar śmiertelnych COVID-19 w Polsce dopisano 18 pacjentów. Łącznie w naszym kraju wykryto już 4666 zakażeń.

Mamy 134 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało Ministerstwo Zdrowia tuż przed godziną 18.00.

Niestety, resort zdrowia poinformował też o kolejnych 18 ofiarach śmiertelnych koronawirusa w Polsce.

Łączna liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi już 4666, z kolei zmarło już 129 osób chorujących na COVID-19.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts