Minister Szyszko punktuje hipokryzję PO. "To niezrozumiałe kłamstwa"

- W czasie rządów Platformy cena wody wzrosła o 70 proc. Dlaczego ta partia mówi nam, że przez owe prawo wodne strasznie wzrosną ceny wody? To niezrozumiałe kłamstwo opozycji.

Telewizja Republika
- W czasie rządów Platformy cena wody wzrosła o 70 proc. Dlaczego ta partia mówi nam, że przez owe prawo wodne strasznie wzrosną ceny wody? To niezrozumiałe kłamstwo opozycji. Z jeden strony partia nie wykorzystuje pieniędzy, nie wprowadza prawa, pozwala na podniesienie ceny wody i mówi nam, że to my popełniamy błąd - mówił dziś w programie "W punkt" w Telewizji Republika minister środowiska Jan Szyszko.

 – W ciągu najbliższych dwóch lat - zgodnie z obietnicą Beaty Szydło - ceny wody nie wzrosną. Zwiększy się natomiast bezpieczeństwo wodne, a gospodarka ruszy do przodu. Będziemy lepiej gospodarować zasobami wodnymi - zapewniał minister Szyszko, komentując protesty opozycji ws. prawa wodnego.

Polityk odniósł się też do ostatnich skandalicznych zajść w Sejmie.

- Takiego mało kulturalnego zachowania, jak w ostatnich dniach, w polskim Sejmie nie widziałem nigdy. Na sali plenarnej są symbole naszego państwa. Można dyskutować, można się spierać, można rzucać mocne słowa, ale nie można pokazywać takiego chamstwa, jak obserwujemy ostatnio

- stwierdził minister Szyszko.

- My jako partia rządząca mamy obowiązek dokończyć nasze dzieło i zmienić sądownictwo - podkreślił.

Nie mogło też zabraknąć tematu Puszczy Białowieskiej.

– Jeśli pojawiają się chore drzewa, to trzeba je usunąć, żeby nie zarażały innych drzew. My chcemy pomóc, a nie zniszczyć zasoby przyrodnicze. Zrobiliśmy eksperyment, którego wyniki są świetne. 1/3 zostawiliśmy bez działania człowieka, stwierdziliśmy, że damy protestującym to, czego chcą. Natomiast pozostałą część naprawiamy zgodnie z planem 

- oświadczył Jan Szyszko.

 

Źródło: niezalezna.pl,telewizjarepublika.pl

#Jan Szyszko #PO

wg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo