W lipcu w Warszawie powtarzają się elementy znane z grudniowego puczu opozycji podczas uchwalania przez Sejm ustaw związanych z Trybunałem Konstytucyjnym. Wtedy tłum kodziarzy, prowokatorów i tzw. pożytecznych idiotów biegł za posłanką PiS Krystyną Pawłowicz, wrzeszcząc „Będziesz siedzieć”. Wczoraj w podobny sposób zaatakowano posła Grzegorza Janika.

W sieci pojawił się materiał wideo. Jak wynika z opisu, został on nagrany wczoraj wieczorem w Warszawie. „Tak szanowne bydło potraktowało wczoraj posła PiS Grzegorza Janika z Rybnika” - napisała internautka, która zamieściła filmik na Twitterze.

Widać tam sporą grupę osób - zapewne uczestników wczorajszych manifestacji organizowanych przez kodziarstwo i tzw. totalną opozycję w centrum Warszawy. Tłum podbiega do mężczyzny ubranego w garnitur, wrzeszcząc „Będziesz siedział”. Przed fizycznym atakiem ratują napadniętego policjanci. Wokół uwijają się ludzie z aparatami fotograficznymi i smartfonami, nagrywając zdarzenie.Niektórzy z publicystów zwracali uwagę na podobieństwo scenariuszy - grudniowego puczu ciamajdanu i obecne próby wywołania zamieszek w Warszawie. Niektóre z lipcowych zdarzeń to ewidentna kalka skandalicznych zachowań popleczników opozycji sprzed ponad pół roku.

Posłowie PO rozpowszechniali listy hańby, na których z imienia i nazwiska wymieniali parlamentarzystów PiS, którzy podpisali projekty ustaw reformujących wymiar sprawiedliwości.

Czytaj też: "Pucz" - wstrząsający dokument o próbie przewrotu. OBEJRZYJ

Kilka dni temu na Twitterze popularność zdobyły wpisy z hasztagiem #Ciamajdan2.