Brutalny atak na posła PiS. W jego obronie musiała stanąć policja. WIDEO

  

W lipcu w Warszawie powtarzają się elementy znane z grudniowego puczu opozycji podczas uchwalania przez Sejm ustaw związanych z Trybunałem Konstytucyjnym. Wtedy tłum kodziarzy, prowokatorów i tzw. pożytecznych idiotów biegł za posłanką PiS Krystyną Pawłowicz, wrzeszcząc „Będziesz siedzieć”. Wczoraj w podobny sposób zaatakowano posła Grzegorza Janika.

W sieci pojawił się materiał wideo. Jak wynika z opisu, został on nagrany wczoraj wieczorem w Warszawie. „Tak szanowne bydło potraktowało wczoraj posła PiS Grzegorza Janika z Rybnika” - napisała internautka, która zamieściła filmik na Twitterze.

Widać tam sporą grupę osób - zapewne uczestników wczorajszych manifestacji organizowanych przez kodziarstwo i tzw. totalną opozycję w centrum Warszawy. Tłum podbiega do mężczyzny ubranego w garnitur, wrzeszcząc „Będziesz siedział”. Przed fizycznym atakiem ratują napadniętego policjanci. Wokół uwijają się ludzie z aparatami fotograficznymi i smartfonami, nagrywając zdarzenie.Niektórzy z publicystów zwracali uwagę na podobieństwo scenariuszy - grudniowego puczu ciamajdanu i obecne próby wywołania zamieszek w Warszawie. Niektóre z lipcowych zdarzeń to ewidentna kalka skandalicznych zachowań popleczników opozycji sprzed ponad pół roku.

Posłowie PO rozpowszechniali listy hańby, na których z imienia i nazwiska wymieniali parlamentarzystów PiS, którzy podpisali projekty ustaw reformujących wymiar sprawiedliwości.

Czytaj też: "Pucz" - wstrząsający dokument o próbie przewrotu. OBEJRZYJ

Kilka dni temu na Twitterze popularność zdobyły wpisy z hasztagiem #Ciamajdan2.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Niemcy będą mieli droższy prąd

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

W Niemczech w 2020 roku znowu wzrosną rachunki za prąd. Gospodarstwa domowe zapłacą od około 20 euro do ponad 50 euro więcej w skali roku. Ceny prądu w Niemczech dla klientów indywidualnych i tak należą do najwyższych w Unii Europejskiej.

Powodem kolejnej podwyżki jest planowane zwiększenie opłaty na wsparcie odnawialnych źródeł energii (tzw. EEG-Umlage). Jest ona uiszczana przez odbiorców w rachunkach za prąd i stanowi ok. 25 proc. całej ceny. O planowanym wzroście poinformowali we wtorek operatorzy największych sieci przesyłowych energii.

Obecnie wysokość EEG-Umlage za kilowatogodzinę wynosi 6,41 eurocenta. W 2020 roku będzie to o 5,5 proc. więcej - 6,76 eurocenta. Nie jest to jednak jedyny składnik podwyżki. Średnio o 9 proc. wzrosnąć ma też opłata sieciowa, która składa się na kolejną jedną czwartą końcowego rachunku.

Decyzja, czy przerzucić wyższe opłaty na odbiorców indywidualnych, należy co prawda do dostawców prądu, ale eksperci są zgodni, że do tego dojdzie.

Jak wyliczył tygodnik "Der Spiegel", jednoosobowe gospodarstwo domowe zapłaci w 2020 roku średnio o około 21 euro więcej w skali rocznej, gospodarstwo trzyosobowe - około 37 euro, a czteroosobowe - 53 euro.

Roczne rachunki za prąd czteroosobowego gospodarstwa domowego wynoszą w RFN około 1200 euro. Ceny energii elektrycznej w Niemczech i Danii należą do najwyższych w Unii Europejskiej.

Tabloid "Bild" w środę z oburzeniem skomentował zapowiedziane podwyżki.

"Wielka koalicja reklamowała swój pakiet klimatyczny, mówiąc o sprawiedliwości społecznej. Tymczasem wychodzi na to, że zapowiadane ulgi będą nic nie warte. Coś podobnego można życzliwie nazwać naginaniem liczb. Albo po prostu kłamstwem. Takie eksperymenty księgowe nie przekonają obywateli do ochrony klimatu. Nie może tak być, że na końcu to zawsze obywatel budzi się z ręką w nocniku"

- przekonuje najpoczytniejszy dziennik w RFN.

W ubiegłym tygodniu rząd Niemiec przyjął tzw. pakiet klimatyczny, czyli szereg projektów ustaw dotyczących ochrony klimatu. Wprowadza on m.in. wiążący prawnie cel ograniczenia emisji CO2 oraz zobowiązuje wszystkie ministerstwa, by do tego celu dążyły.

Zgodnie z przyjętymi projektami ustaw do 2030 roku Niemcy mają emitować o 55 proc. mniej gazów cieplarnianych niż w roku 1990. Do 2050 roku RFN ma stać się "neutralna klimatycznie", czyli osiągnąć zerowe emisje netto.

Oprócz promowania podróży transportem publicznym przewiduje się podniesienie cen biletów samolotowych oraz kosztów emisji CO2. Wszystkie zyski z nowego systemu wyceny emisji CO2 zgodnie z zapowiedziami mają być przeznaczone na ochronę klimatu lub wracać do obywateli w postaci ulg podatkowych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl