Prawie 200 artystów na festiwalu poświęconym Grechucie

Prawie 200 artystów wystąpi w Świnoujściu podczas festiwalu inspirowanego twórczością Marka Grechuty.

www.swinoujskie.info
Prawie 200 artystów wystąpi w Świnoujściu podczas festiwalu inspirowanego twórczością Marka Grechuty. W programie znalazło się kilkadziesiąt koncertów, recitali, ale także spektakli oraz spotkań z artystami.

Grechuta Festival - Świnoujście 2017 rozpocznie się 31 lipca i potrwa do 5 sierpnia. „Przed nami 22 wydarzenia artystyczne, czyli 40 godzin programu artystycznego z największymi polskimi gwiazdami. Na widzów czeka 25 tys. miejsc na widowniach” - powiedział dziennikarzom w środę w Szczecinie rzecznik festiwalu Daniel Źródlewski.

Festiwal to znak pamięci o Marku Grechucie, w tym roku obchodzimy 50-lecie jego debiutu na scenie w Krakowie. Część wydarzeń jest poświęcona innemu wielkiemu polskiemu bardowi – Wojciechowi Młynarskiemu


- dodał.

Dyrektor festiwalu Ryszard Kowalski zapowiedział, że na świnoujskich scenach wystąpi m.in. Krzysztof Cugowski wraz z synami Piotrem i Wojciechem, Tadeusz Woźniak, Olga Bończyk, Piotr Machalica, Edyta Geppert, Halina Kunicka, Mariusz Opania. W Muszli Koncertowej odbędzie się także spektakl plenerowy "Arka" Teatru Ósmego Dnia z Poznania.

Publiczność będzie miała okazję poznać ciekawostki związane z twórczością Marka Grechuty oraz archiwalne nagrania radiowe podczas spotkania z dziennikarką Polskiego Radia Teresą Drozdą.

Organizatorem Grechuta Festival - Świnoujście 2017 są m.in. Miasto Świnoujście, Miejski Dom Kultury w Świnoujściu i Fundacja Korowód im. Marka Grechuty w Krakowie.
 

 



Źródło: PAP,niezalezna.pl

 

#olga bończyk #cugowscy #drozda #Świnoujście #grechuta marek

MJ
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo