Posłowie PiS porównani do hitlerowców. Jest zawiadomienie do prokuratury

  

Poseł Krzysztof Zaremba złożył dziś do Prokuratury Rejonowej w Szczecinie zawiadomienie o znieważeniu polityków PiS przez porównanie ich do zbrodniarzy hitlerowskich. Sprawa dotyczy plakatu jednego z uczestników manifestacji przeciw reformom sądownictwa.

16 lipca br. pod szczecińską siedzibą Prawa i Sprawiedliwości odbyła się manifestacja przedstawicieli partii tworzących tzw. totalną opozycję oraz ich sympatyków przeciwko reformom sądownictwa. W akcji brało udział ok. 200 osób. Podczas manifestacji żaden z jej organizatorów nie zareagował na uczestnika z plakatem. Policja nie interweniowała.

Jak można przeczytać w zawiadomieniu wysłanym przez posła PiS do mediów, znieważenie dotyczy ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego oraz prezesa TVP Jacka Kurskiego, którzy zostali na plakacie porównani do zbrodniarzy wojennych: Hermanna Goeringa, Rolanda Freislera, Adolfa Hitlera i Józefa Goebbelsa.

Na plakacie zaprezentowano także zdjęcia prezesa PiS ukazując go jako Adolfa Hitlera ubranego w mundur ze swastyką umieszczoną na ramieniu oraz w tle fotografii. Poniżej umieszczono napis „Historia lubi się powtarzać”.

Nie ma żadnych wątpliwości, że zarówno manifestacja, jak i zaprezentowane treści odnosiły się do bieżącej działalności publicznej osób wymienionych na plakacie oraz proponowanych przez nich zmian w prawie i zawierały się w zakresie ich obowiązków, które pełnią jako funkcjonariusze publiczni

- tłumaczy w zawiadomieniu Zaremba.

Poddał on też pod rozwagę prokuratury czy plakat ze zdjęciem Hitlera oraz symbolem swastyki wyczerpuje znamion przestępstwa propagowania faszyzmu lub nawoływania do nienawiści.

Zdjęcie wykonane w Szczecinie zamieścił na swoim profilu na Twitterze poseł Nowoczesnej.


Za znieważenie funkcjonariuszy publicznych grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 1 roku.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Brytyjski parlament nie zagłosuje nad porozumieniem z UE. Johnson: "Nie będzie opóźnienia brexitu"

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/daniel_diaz_bardillo

  

Brytyjska Izba Gmin przyjęła w dzisiejszym głosowaniu poprawkę Letwina, która przewiduje wstrzymanie poparcia przez posłów porozumienia Zjednoczonego Królestwa z Unią Europejską w sprawie brexitu do czasu przyjęcia stosownych ustaw i ich wejścia w życie. Z kolei premier Boris Johnson zapewnia, że nie będzie negocjował kolejnego przesunięcia terminu wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

Izba Gmin nie będzie dziś głosowała nad porozumieniem z Unią Europejską w sprawie brexitu. To oznacza, że zgodnie z tzw. ustawą Benna brytyjski premier Boris Johnson powinien jeszcze dziś poprosić o przesunięcie terminu brexitu do 31 stycznia 2020 roku.

[polecam:https://niezalezna.pl/293628-nagly-zwrot-akcji-w-brytyjskiej-izbie-gmin-glosowania-w-sprawie-umowy-brexitowej-nie-bedzie]

Celem poprawki złożonej przez byłego posła konserwatywnego, a obecnie niezależnego Olivera Letwina jest uniknięcie "przypadkowego brexitu bez umowy", czyli sytuacji, w której posłowie poparliby porozumienie, ale ustawa nie zdążyłaby przejść całego procesu legislacyjnego przed 31 października i Wielka Brytania mimo porozumienia politycznego z UE musiałaby opuścić Wspólnotę bez umowy.

Boris Johnson zapowiedział jednak, że nie będzie negocjował kolejnego opóźnienia terminu brexitu. Według niego, Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej 31 października - z umową, lub bez.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl