Trump czy Lis?

  

Możecie mi Państwo powiedzieć, czemu tak ładne słowa o Polsce usłyszałem od prezydenta USA? Czemu opowiadał piękniej i głębiej o Polsce niż wielu moich rodaków, piastujących, jak sami mówią, najważniejsze stanowiska w Unii Europejskiej? Dlaczego mówił trafniej niż setki dyżurnych autorytetów czy dziennikarzy, którzy regularnie jeżdżą po Europie, niczym objazdowe cyrki, i tłumaczą Zachodowi, jacy to straszni jesteśmy? I nie jest to wcale dyktowane niechęcią do obecnej władzy. Jak rządziła Platforma, robili to samo. Tylko wtedy zaznaczali, że nareszcie jest władza, która ten polski „motłoch” za ryj trzyma i wiedzie drogą brukselskiego oświecenia. Smutny to fakt, że więcej prawdy powie o nas przedstawiciel obcego państwa niż własny rodak. Może w tym kontekście nie powinna nas dziwić wściekłość niektórych na tę wizytę. A wcześniej na sam fakt wybrania Trumpa na prezydenta. Przypomnijmy słowa posła PO, że Donald Trump powinien wylądować na „śmietniku historii”. Albo że „jeden Donald wystarczy” (może to i prawda, pytanie – który?). Nawet wybrankę serca Tomasza Lisa wściekłość poniosła. Hanna Lis raczyła stwierdzić, że na przemówienie Trumpa do Warszawy przybyła „tłuszcza”. No tak. Popatrzmy na to, co się działo w Hamburgu z okazji wizyty prezydenta USA. Awantury, pobicia, zniszczona znaczna część miasta, ranni... A skoro, jak wiemy, w Niemczech tylko postęp i tolerancja, której Polacy powinni się uczyć, to może faktycznie jesteśmy daleko od tych, co sami siebie nazywają „cywilizacją i postępem”. Tylko czy to źle? Nawet jeśli Hanna Lis wolałaby Hamburg niż Warszawę? I czy rzeczywiście można jeszcze nazywać to „cywilizacją”?
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts