Biskupi apelują do polityków ws. SN

„Kościół apeluje do wszystkich ugrupowań politycznych, aby dążyły do porozumienia, które ma na celu dobro wspólne Polski i jej obywateli” - oświadczył rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
„Kościół apeluje do wszystkich ugrupowań politycznych, aby dążyły do porozumienia, które ma na celu dobro wspólne Polski i jej obywateli” - oświadczył rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik odnosząc się do debaty nad reformą sądownictwa.

Rzecznik Episkopatu podkreśla, że w debacie wokół reformy sądownictwa jest „zbyt mało” dążenia do porozumienia, które ma na celu dobro wspólne Polski.

- Sprawy dotyczące zmiany systemu sądownictwa nie leżą w kompetencjach Kościoła. Niemniej jednak Kościół nie może nie zauważyć, iż debata publiczna w tej kwestii coraz częściej idzie w kierunku konfrontacji i konfliktu [...] Tymczasem św. Jan Paweł II apelował o to w naszym parlamencie zwracając się do wszystkich partii: „Wyzwania stojące przed demokratycznym państwem domagają się solidarnej współpracy wszystkich ludzi dobrej woli - niezależnie od opcji politycznej czy światopoglądu, którzy pragną razem tworzyć wspólne dobro Ojczyzny” (Warszawa, 11.06.1999) - dodał rzecznik Episkopatu.

Ks. Paweł Rytel-Andrianik podkreślił, że politycy powinni przede wszystkim przejawiać troskę o prawo i praworządność w kraju.

- Należy mieć nadzieję, że zwycięży faktyczna troska o państwo i praworządność. Nie jest to łatwe zadanie, ale – jak mówi Ewangelia – komu więcej dano, od tego więcej wymagać się będzie. Polacy mają prawo wymagać od polityków, aby byli przykładem troski o dobro wspólne, w tym także o kulturę języka potrafiąc rozwiązywać napotykane problemy - podkreślił rzecznik KEP.

 

Źródło: niezalezna.pl,PAP

#KRS #Sąd Najwyższy #Andrzej Duda #reforma sądownictwa

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo